За останній тиждень державною програмою енергоефективності скористалося 2800 домогосподарств, банки виділили людям кредитів на 45 млн 500 тис. грн, повідомляють у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України.
Програма передбачає заміну газових котлів на систему опалення іншого виду — електро або твердопаливну. Також термоізоляцію, утеплення, заміну вікон, встановлення сонячних колекторів тощо. Держава компенсовує від 20 до 40% вартості обладнання та матеріалів для дому.
Читайте також Російські авіакомпанії, попри санкції, продовжують літати в Україну
"Це хороший результат. Кількість домогосподарств, які скористалися програмою, дорівнює одному райцентру чи невеликому місту, як наприклад, Бровари чи Васильків. За 5 років, виділивши на програму 20 мільярдів гривень, можна буде кожен будинок в Україні зробити енергоефективним" - говорить Павло Мельник, директор агенції "МПП-консалтинг".
На його думку, ця програма вигідна для вітчизняної економіки. Адже Україна витрачатиме менше газу для опалення, тобто менше грошей йтиме з за кордон на його купівлю.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
"По-друге, населення менше платитиме за опалення. За рахунок цього в нього підвищиться купівельна спроможність. Це дасть поштовх торгівлі та більшому виробництву товарів".
Найбільше кредитів за програмою енергоефективності видали у Львівській області. Там поміняли 1246 котлів, на другому місті — Київ та Київська область — 802 змінені котли. Найменш популярна програма у Херсонській та Миколаївській областях — 100 і 110 змінених котлів.
"Цією програмою у більшості випадків користуються власники приватних будинків. Вони, на відміну від жителів квартир, добре на собі відчули подорожчання газу. Особливо ті, що мають великі хати".
Нагадаємо, державна програма енергоефективності почала працювати з грудня 2014 року.