Експерти прогнозують, що зниження курсу рубля особливо вплине на країни пострадянського простору, які мають тісні торговельні зв'язки з Росією.
Зокрема, можлива девальвація вірменського драма, пише УНІАН з посиланням на Bloоmbeg. За останній рік вірменська валюта втратила в ціні 15%, тоді як падіння рубля склало 46%.
Падіння казахстанського тенге може негативно позначитися на валютах Таджикистану та Туркменістану. Туркменський манат може впасти на 20% у найближчі півроку, таджицький сомоні - на 10-20%. Також очікується зниження курсу киргизького сома.
Експерти також не виключають падіння ріала - валюти Саудівської Аравії. Bloomberg зазначає, що у влади цієї країни достатньо резервів для утримання курсу, однак спекулянти можуть зробити ставку на падіння нафтових цін. Ця ж причина може призвести до зниження на 20% вартості нігерійської найри.
У цілому ряді країн девальвація можлива з політичних причин. Зокрема, нестабільна ситуація в Єгипті може призвести до падіння курсу єгипетського фунта на 22% у найближчі 12 місяців. Проблеми чекають і турецьку ліру внаслідок можливого проведення дострокових парламентських виборів у цій країні.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Читайте також: Збитки українських банків складають 33 млрд гривень
Тісні зовнішньоторговельні зв'язки з Китаєм можуть зачепити національну валюту Замбії – квачу. А зниження валютних резервів негативно позначиться на курсі малайзійського ринггіта, який опустився до мінімального показника за останні 17 років.
Bloomberg також прогнозує падіння валюти Гани - седи. Серед причин називають падіння цін на нафту, різке зростання інфляції, а також збільшення зовнішнього боргу.
Нагадаємо, напередодні курс казахстанського тенге знизився на 26%.