Студенти чотирьох львівських університетів проведуть "Аукціон надій", щоб врятувати статую "Ощадності", що прикрашає музей етнографії на проспекті Свободи. Скульптура не реставрувалася понад сто років, на її відновлення потрібно близько мільйона гривень.

Зусилля об'єднали студенти Університету банківської справи, Українського католицького університету, "Львівської Політехніки" та Львівського національного аграрного університету. Також ініціативу підтримали міські управління туризму та управління архітектури, інформує ZAXID.NET.

29 вересня у Львівській опері відбудеться благодійний концерт, під час якого збиратимуть кошти на реставрацію скульптури. Завершальний благодійний аукціон запланований у Музеї етнографії та художнього промислу на Всесвітній день заощадження – 30 жовтня. У ньому візьмуть участь впливові політики, бізнесмени, банкіри, фінансисти. Відомі українці нададуть свої цінні речі, які стануть лотами аукціону.

Читайте також: На фестивалі переселенців у Львові – кримськотатарські фолк і кераміка

Скульптурна композиція "Рільництво. Ощадність. Промисловість" споруджена у 1891 році на куполі Львівського музею етнографії та художнього промислу. Її створив львівський скульптор італійського походження Леонард Марконі. Через схожість зі знаменитою спорудою у Нью-Йорку її називають львівською статуєю Свободи. Скульптура понад сто років не реставрувалася. За попередніми підрахунками, вартість проекту становитиме близько мільйон гривень.

Популярні новини зараз

Водоканали почали відключати неплатників: який борг вважається "критичним"

Залишилися тижні: в Україні пенсіонерам збільшать виплати поза графіком індексації

Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

Нагадаємо, торік за результатами опитування, яке проводилося в інтернеті серед львів'ян, саме скульптура "Ощадність" набрала найбільшу кількість голосів серед пам'яток архітектури, яку можна буде реставрувати за гроші гранту від Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини.