У Білій Церкві спалахнув скандал навколо так званих "будинків-примар", які насправді існували лише на папері. Все це стало частиною схеми, за якою місцеві депутати Євген та Марина Ткаленко могли майже легально привласнити собі землю у центрі міста.
Про це розповіли журналісти "СтопКору".
Все почалося з нового житлового комплексу на Спартаківській вул., 3. Будівництво активно ведеться, але продажу квартир немає. Чому? Ключова деталь ховається у трьох "нежитлових будинках", зареєстрованих на ділянці у 2021 році. Однак, за даними розслідування, цих будівель ніколи не було.
За допомогою фіктивних документів депутати отримали земельну ділянку площею понад 3700 м², яку потім передали через фірму на батька Євгена Ткаленка.
Штормити буде не по-дитячому: українців у січні накриє серія магнітних бур - дати
ПФУ оновить виплати: на скільки зростуть пенсії у 2026 році
ТЦК дали чоловікам 40 днів: почнуть блокувати рахунки та арештовувати майно
ПриватБанк запровадить нові ліміти на готівку: яку суму дозволять зняти з картки
На думку журналістів, депутати використали свої політичні зв'язки, щоб впливати на рішення у міській раді та отримати доступ до цінних ділянок. Також з'ясувалося, що у списку партії "Сила та честь" на виборах 2020 року значилися не лише Ткаленки, а й інші особи, пов'язані з місцевими забудовниками.
Незважаючи на порушену кримінальну справу, прокуратура не змогла повністю зупинити будівництво. Суддя Світлана Дорошенко, якій раніше не дозволили пройти кваліфікацію, дала зелене світло забудовникам, заблокувавши тільки операції з продажу ділянки.
Місцеві активісти вже кілька разів зверталися до правоохоронних органів, але реальних дій поки що не було.
Нагадаємо, доступне житло – тільки на словах: українцям з інвалідністю не дають жодного шансу знайти квартиру
Раніше ми писали про те, що елітні ЖК у Києві ростуть там, де мають бути наукові лабораторії: держустанови віддають землю за безцінь.
Крім того, Знай.ua повідомляв, Київрада попалася на "туалетних схемах": столиця втрачає землю, а забудовники багатіють