Ви знали, що Київ, місто з мільйонами квадратних метрів нерухомості, за три роки заробило на її оренді лише 109 мільйонів гривень? Ні, це не помилка – просто чиновники віддають приміщення за ціною, яку навіть кімнату на околиці не знімеш.

Один із таких прикладів – Андрій Гудзь, директор Департаменту комунальної власності Києва, який ось уже 10 років керує розподілом міської нерухомості.

Андрій Гудзь / фото

За час роботи Ґудзя столиця втратила мільйони гривень:

  • Кінотеатр "Київ" 10 років залишався в оренді безкоштовно. Втрати бюджету – 22 мільйони гривень.
  • Приміщення на Стрілковій площею 119 м² продали за якісь 300 тисяч гривень.
  • Тенісні корти на Повітрофлотському проспекті , реальна вартість яких 75 млн грн, "пішли" за ціною в 5 разів нижчою від ринкової.

І це ще не все. Гудзя підозрюють у "виводі" 180 млн грн через фіктивні закупівлі реагентів для водоочищення.

Популярні новини зараз

Українська військова дала пораду чоловікам, які бояться мобілізації: "Варіантів не буде..."

Змусять повернути не одну пенсію: літнім українцям зробили важливе попередження

Як супермаркети дурять покупців: про що мають знати українці

Повістка знайде прямо на робочому місці: керівники підприємств отримали нові обов'язки

Показати ще

Згідно з розслідуванням BlackBox OSINT, доходи Гудзя та його дружини Юлії не збігаються з їх витратами.

  • У 2019 році сім'я заробила 26,2 тисяч доларів, але Юлія купила новий Subaru Outback за 40 тисяч доларів.
  • Їхня 70-річна теща – пенсіонерка – якимось чином стала власницею двох елітних квартир в Одесі загальною вартістю півмільйона доларів.

Незважаючи на шість кримінальних справ та збитки бюджету понад 600 мільйонів гривень, Гудзь продовжує працювати.

Андрій Гудзь / фото: BlackBox OSINT

Департамент комунальної власності міста Києва не раз опинявся у центрі гучних скандалів

На його співробітників припадає не лише безліч кримінальних справ, а й неймовірні історії про багатство, яке не відповідає їхнім офіційним доходам.

Перший заступник Ґудзя – Олег Шмуляр, перебуває вже 30 років на держслужбі і при цьому живе як успішний бізнесмен. Проте він є фігурантом справи про незаконне звільнення орендаря від плати за приміщення на вулиці Івана Франка, 26Б.

Також у 2019 році у центрі Києва він продав історичний "Будинок автора" (1,4 тисячі м²) за 44,5 мільйона гривень. А купила його компанія, пов'язана із братом мера Києва – Володимиром Кличком. Збіг? Навряд.

Андрій Гудзь / фото

За роки роботи у держслужбі родина Шмуляра змогла накопичити чотири квартири, шість земельних ділянок та навіть будинок в елітних районах. Наприклад, у 2022 році його дружина купила гараж у Києві за 300 тисяч гривень, при цьому її дохід становив лише 37 тисяч гривень.

Дочка Олега Шмуляра, Марія, працюючи у комунальному підприємстві, організувала тендери на капітальний ремонт кінотеатру "Краків" на 123 мільйони гривень, а переможцями регулярно виявлялися компанії з одним і тим самим засновником. Підсумок – кримінальна справа за фактом викрадення.

Сьогодні Марія Шмуляр працює в Агентстві оборонних закупівель, де теж займається тендерами, які, хоч як це дивно, теж закінчуються скандалами.

Олег Шмуляр / фото: BlackBox OSINT

Бухгалтери будують палаци

Тетяна Грицай, головний бухгалтер департаменту, разом із чоловіком-водієм Дмитром, офіційно заробила за два роки близько 40 тисяч доларів. Однак на ці гроші сім'я змогла збудувати будинок за 170 тисяч доларів.

Тетяна Грицай / фото: BlackBox OSINT

Водії купують квартири за "казковими" цінами

Особистий водій першого заступника Шмуляра – Сергій Згуровець, теж виявився далеко не бідною людиною. Офіційно заробляючи копійки, він із дружиною купив квартиру у Києві. У декларації її вартість зазначена як 46 тисяч доларів, хоча ринкова ціна такої нерухомості – до 110 тисяч доларів.

У результаті всі ці роки департамент комунальної власності Києва залишається в центрі корупційних скандалів, а кияни продовжують жити з розумінням того, що їхні гроші йдуть на нечесні угоди і надто дороге життя чиновників.

Нагадаємо, на Закарпатті землю для переселенців роздають за вигідними умовами "своїм": скандал навколо "Добробуду" та його зв'язки з Павлом Котиком

Раніше ми писали, чи зберуть житло без реєстрації? Адвокат відповів на головні запитання українців

Крім того, Знай.ua повідомляв, судам Києва виділять 100 мільйонів із фонду оборони – це пріоритет