Чернігів готується до масштабної реконструкції водопроводу: КП «Чернігівводоканал» уклало контракт на 22,3 млн. гривень з консорціумом «УТБ». До травня 2025 року планується оновити ділянку діаметром 500 мм на вулиці Жуковського. Все звучить красиво, але не обійшлося без запитань.
На труби пішла найбільша частина кошторису – 4,1 млн. гривень, пишуть "Наші Гроші". Ціна за метр поліетиленових труб склала 8020 грн, хоча українські виробники продають їх значно дешевше: від 4942 грн за метр.
Тобто переплата тільки на трубах склала 38%!
Але це не все. Чавунні вставки закупили по 134 042 грн за штуку, хоча в інтернеті аналогічний товар можна знайти втричі дешевше – за 39 691 грн. З бетонними блоками схожа історія: їх купили по 3144 грн за штуку, а ринкові ціни починаються від 2343 грн.
Сумарна переплата за цими позиціями перевищує 1,24 млн гривень. За ці гроші можна було б купити 72 FPV-дрони-камікадзе, які зараз дуже потрібні фронту.
Перерахунок тарифів на комуналку з 1 січня: які платіжки зміняться
Суди отримали більше влади: новий закон вдарить по боржниках, готуйте 121 тисячу гривень
Після рекордного подорожчання Київстар заманює новими тарифами: що змінилось
Українці у грудні отримають останню пенсію: деталі жорстких обмежень від ПФУ
Чому підрядник – "без конкуренції"?
Тендер пройшов із другої спроби. На перший конкурс заявився інший учасник із нижчою ціною – 21,68 млн грн, але його відхилили. Причина – труби, які нібито не відповідають стандартам. У результаті контракт дістався консорціуму «УТБ», якому за останні два роки вже дісталося підрядів на 359,93 млн грн.
Консорціум пов'язаний із чорнобильськими фірмами та великими будівельними гравцями, включаючи корпорацію «Укртрансбуд». Серед учасників – відомі підприємці, включаючи адвоката Сергія Сподина, чия група має низку активів, від торгових центрів до готелів у центрі Києва.
Підсумок
Чернігівська влада говорить про модернізацію та покращення інфраструктури, але деталі тендеру викликають питання. Високі ціни, відсутність конкуренції та зв'язку підрядника з великими бізнес-групами – це змушує задуматися, на що насправді витрачаються бюджетні мільйони.
Нагадаємо, графіки подачі води можуть повернути: коли чекати погіршення
Раніше ми писали про те, що можна збанкрутувати після звичайного душу: нові тарифи на воду змусять вважати кожну краплю
Крім того, Знай.ua повідомляв, "Укренерго" хоче перекласти свої боргові зобов'язання на плечі простого населення