Державний оператор тилу 15-21 листопада уклав контракти на постачання добових польових наборів продуктів №15 категорії «посилений» (ДПНП-П) на суму 140,92 млн грн. За даними видання «Наші гроші», ці набори виявились на 25% дорожчими, ніж такі самі набори, які закуповують для своїх потреб Нацгвардія та Головне управління розвідки.

Відомо, що в ЗСУ розповсюджені дві норми пайків — 10 та 15. Норма №10 - це консерви на кшталт «сніданок туриста», цукор, чай, печиво. Норма №15 – це набори для триразового харчування без металевих консерів, тобто повноцінні сніданок, обід і вечеря, запаковані в реторт-пакети, що зменшує вагу та дозволяє зберегти цілісність і якість продуктів.

Закупівлю саме таких пайків ДОТ під керівництвом Арсена Жумаділова провів вперше. Закупівля складалася з шести окремих лотів, кожен на 66 668 посилених добових пайків. Контракти підписали по п’яти лотах, торги ще на один лот оголосять повторно.

Перші набори мають поставити вже до 25 січня 2024 року в Одеську, Харківську, Дніпровську, Львівську та Вінницьку області.

При цьому ціна пайків суттєво відрізняється залежно від постачальника, не дивлячись не те, що вони складаються з однакових продуктів харчування:

Популярні новини зараз

Мобілізація стане на нові рейки: автоматичні санкції та нові правила відстрочки з 2025 року

Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"

Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження

В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."

Показати ще
  • ТОВ «Юг прод торг» - 380 грн.
  • ТОВ «Партнер юкрейн» - 440-456 грн.
  • ТОВ «Ходорівський м’ясокомбінат» - 458 грн.

За даними «Наших грошей», до цих пір Міністерство оборони майже два роки не купувало через «Прозорро» пайки за нормою 15, їх купували частини ГУР та Нацгвардії. У період з 2022 по 2024 рік журналісти знайшли сім закупівель добових наборів продуктів по нормі 15, чотири з них — посилені, і у всіх угодах ціна пайка була нижча, ніж в ДОТ. Різниця в цінах становить 13-25%, при цьому ціни ДОТ вказані без ПДВ.

Справа "посилених сухпаїв"

Справа "посилених сухпаїв"

Директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк вважає, що діяльність ДОТ Жумаділова має бути перевірена правоохоронцями, оскільки стало відомо, що ДОТ витрачає значні кошти на створення надміру комфортних умов для своїх співробітників у той час, коли ці гроші потрібні армії, а саме закуповує телевізори з великою діагоналлю, купує дорогі авто, проводить помпезні презентації і пропонує зарплати у кілька тисяч доларів.