Потрапити на іспит з водіння у столичному сервісному центрі МВС – завдання майже нереальне. Люди ночують під дверима, сподіваючись здобути заповітний талон, а електронні записи більше нагадують лотерею, ніж організовану систему. І доки громадяни годинами простоюють у чергах, співробітники центру катаються на авто класу люкс, оформлених на родичів та знайомих.
Журналісти Bihus.Info провели розслідування, вивчивши роботу сервісного центру №8041 у Києві на вулиці Перемоги. Вони виявили, що проблема з дефіцитом талонів на іспити створюється, можливо, штучно, адже це відкриває можливості для "сервісу" від так званих "бігунків", які продають місця за 3-4 тисячі гривень.
Торік Нацполіція навіть вела кримінальну справу, але покарали лише одного "бігунка", а інші учасники схеми – адміністратори центру – зуміли уникнути відповідальності.
Керівник центру Олександр Бойко, за документами, живе скромно: орендує чужу квартиру, їздить на 10-річному Toyota Land Cruiser батька. Але в Instagram його дружини миготять куди солідніші авто - BMW, Volkswagen і Tesla. Усі вони оформлені на тестя, а їхня вартість оцінюється в десятки тисяч доларів.
ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації
Відключення світла по-новому: українцям готують кардинальні зміни
Призупинення виплат пенсій: у ПФУ зробили важливу заяву
Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою
Інші співробітники центру також явно не скаржаться на життя. Володимир Науменко, один із адміністраторів, приїжджає на роботу на Audi E-Tron, оформленому на сина. Ще нещодавно у його сім'ї з'явився цілий список нової нерухомості: квартири, дача на Київському морі та навіть кілька земельних ділянок під Києвом. Все це, звісно, у деклараціях відсутнє.
У сім'ї адміністратора Анатолій Клименко з'явилися дорогі Lexus, а квартиру у новобудові нібито подарував батько-пенсіонер. Ще один співробітник центру, Наталія Лось, катається відразу на двох Tesla , хоча за документами у неї тільки старенький Dodge.
Адміністратор Сергій Панченко не вказує у деклараціях дружину, але на паркуванні центру стоїть Toyota Land Cruiser Pradо, записана на жінку, з якою він регулярно з'являється на "сімейних" фото. На матір Панченка зареєстровано будинок у престижному котеджному містечку під Києвом, а батько нещодавно став власником ще одного Land Cruiser Prado.
Інспектор Вадим Чистяков тепер їздить на Volkswagen ID.4 Crozz, записаному на жінку, яка також не фігурує у його деклараціях. А інспектор Андрій Кухельний прославився тим, що регулярно продає та купує машини за заниженими цінами, інформації про яку у декларації теж немає.
Голова центру Олександр Бойко спробував пояснити проблему дефіциту талонів. За його словами, у Києві надто багато охочих скласти іспити, а інспекторів не вистачає. Однак він не зміг відповісти, чому система видачі талонів працює вночі, коли за офіційною версією має бути відключена.
Після розслідування МВС анонсувало заміну керівництва у центрі та початок службового розслідування. Також відомство звернулося до НАЗК із проханням провести перевірку способу життя співробітників, згаданих у журналістському матеріалі.
Журналісти кажуть, що проблема у сервісних центрах МВС виходить далеко за межі однієї установи. Поки люди страждають від неорганізованості, хакери та "бігунки" наживаються, а система стає дедалі корумпованішою.
Що потрібно для вирішення цих проблем? Відповіді поки що немає, але зрозуміло одне: довіра громадян до роботи сервісних центрів тане з кожним днем.
Нагадаємо, "Джокер" Роман Кравець втік з України через побоювання скандалу навколо фальшивого висновку ВЛК
Раніше ми писали про те, що депутат забороненої "ОПЗЖ" Денис Андрєєв п'яним у лазні відзначив нову посаду в Миколаївській облраді
Крім того, Знай.ua повідомляв, Кличко перетворює столицю на будівельний гігант – не за рахунок оборони, а дитячих порожніх садків: пішло більше 30 млрд грн