Колишній керівник Хмельницької прокуратури Олексій Олійник, якого пов'язують із скандалом щодо оформлення групи інвалідності, досі працює в органах прокуратури. З'явилася інформація, що його призначено прокурором відділу обласної прокуратури до березня 2026 року.
Про це стало відомо завдяки повідомленню Офіс генерального прокурора у відповіді на запит Центру протидії корупції.
У прокуратурі зазначили, що Олійника призначили прокурором відділу обласної прокуратури. Він займатиме цю посаду до березня 2026 року, поки інший прокурор перебуває у відпустці для догляду за дитиною.
Офіс генерального прокурора України продовжив на місяць службове розслідування у справі хмельницьких прокурорів, які оформили інвалідність. Це рішення пояснюється необхідністю проведення додаткових перевірок.
"Київстар" безпрецедентно підвищує ціни: за що лупитимуть більше
Гороскоп на тиждень 9-15 грудня для всіх знаків Зодіаку: неприємності Овнів, щастя Львів та втрати Козерогів
Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Проігнорувати повістку вже не вийде: ТЦК замінить смартфон, введуть важливе правило
За словами представників Центру протидії корупції, доки результати розслідування не будуть отримані, прокурори, включаючи Олійника, продовжать працювати в органах прокуратури та отримувати пенсійні виплати, які належать за статусом інвалідності.
Олійник стверджував, що отримав групу інвалідності у 2017 році, задовго до призначення на посаду. Травма, за його словами, була пов'язана з інцидентом на робочому місці 2005 року, коли він вивчав матеріали кримінальної справи.
Що діється у Хмельницькій області
4 жовтня ДБР повідомило, що викрило на Хмельниччині керівницю МСЕК та її сина — керівника облуправління пенсійного фонду — на незаконному збагаченні. Під час обшуків у них знайшли готівкою майже $6 мільйонів у різних валютах та низку підроблених медичних документів, списки ухилістів із прізвищами та хибними діагнозами.
Під час обшуків керівник МСЕК Тетяна Крупа намагалася позбавитися двох сумок з 500 тисячами доларів і викинула їх через вікно. Тетяна Крупа не внесла ці кошти у свою декларацію, їх зараз вилучили та передали на зберігання до банку. Також прокурор вніс до суду клопотання про арешт коштів.
Слідство з'ясовує підстави придбання родичами жінки великої кількості об'єктів нерухомості за кордоном та в Україні, елітного автопарку, корпоративних прав та рахунків за кордоном на майже 2,3 млн. доларів. Там були вказані прізвища та діагнози людей.
Раніше повідомлялося, прокурорам піднімуть зарплати, бо "змушені" брати хабарі: "Не вистачає на життя".
Також, конфіскувати вкрадені мільйони у глав МСЕК неможливо, загрожує лише невеликий штраф, - НАЗК.