Київ знову в центрі уваги, і цього разу не лише завдяки будівельним амбіціям, а й тому, як мерія Віталія Кличка реалізує свої мегапроекти в умовах війни.
У 2024 році на будівельно-ремонтні роботи у столиці було виділено понад 30 мільярдів гривень, що зробило Київ не лише лідером серед областей, а й фактично чемпіоном із витрат на будівництво в Україні. Для порівняння – Київська область витрачає на ці цілі менше ніж 15 мільярдів.
Цікаво, що навіть державні структури не змогли досягти таких результатів, повідомляється у розслідуванні "НАШІ ГРОШІ".
Порівняння з попередніми роками показало цікаву картину: незважаючи на падіння ентузіазму у будівельній сфері по всій країні, Київ активно продовжує витрачати кошти на різні проекти – від ремонту доріг до будівництва нових об'єктів.
Українцям дали шанс збільшити "Тисячу Зеленського" ще на 100 грн: як отримати бонус
"Нафтогаз" дав час до 5 грудня: що має зробити кожен власник газових приладів
Мобільний зв'язок боляче вдарить по бюджету: Vodafone оновлює умови для абонентів з грудня
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках
Наприклад, цього літа у столиці почали будувати гілку метро на Виноградар за 14 мільярдів гривень, а також масштабно оновлюють школи та дитсадки, замовивши ремонти на 3,2 мільярди гривень. Але, це добра справа – скажете ви.
Звичайно, можна сказати, що бюджет Києва просто більший, ніж у інших регіонів, але навіть при цьому видно, що будівництво стало настільки централізованим, що бюджет столичної мерії поглинув майже все "будівництво" у місті. У той же час інші регіони, незважаючи на непогані бюджети, витрачають на тендери значно менше.
"НАШІ ГРОШІ" вирішили звернутися до КМДА, щоб з'ясувати, що стоїть за таким екстремальним будівельним зростанням у Києві. Відповідь виявилася не зовсім звичайною. У мерії пояснили це різницею у термінах – мовляв, у Києві проекти вимагають більшого часу на реалізацію, а інші регіони "планують" дедалі швидше.
Саме у Києві такі унікальні обставини, які дозволяють витрачати такі суми на довгострокові проекти, аніж не можуть похвалитися інші.
Крім того, у КМДА згадали про міську цільову програму "Захисник Києва", підтримку киян-захисників та інші патріотичні ініціативи, на кшталт передачі коштів з бюджету Міноборони та МВС. У 2023 році на це було виділено 1,4 мільярда гривень, цього року – ще 30 мільйонів.
"Як усе це пояснює непереборне бажання у розпал війни з нечуваним розмахом перекладати асфальт на найгірших дорогах і ремонтувати порожні дитячі садки?", – запитують журналісти.
Поспішаємо повідомити, "Київавтодор" відхилив дешевий поспіль на ремонт Дарницького мосту: літера "З" зірвала тендер на 440 млн
Також стало відомо, що будівництво школи під Києвом триває з 2017 року: витрачено 50 млн грн, але корупція та затримки все гальмують прогрес
Вам буде цікаво дізнатися, не прокуратура, а суцільна інвалідність: скільки правоохоронців отримують пенсії та "косять" від мобілізації