З початку війни в Україні корупціонерам уже ухвалили майже 7 тисяч вироків. Такі дані наводяться в Єдиному реєстрі осіб, причетних до корупції, який веде НАЗК. Після паузи, пов'язаної із вторгненням, НАЗК знову взялося за перевірки декларацій чиновників, і здається, це лише початок.
До речі, за ґрати відправили лише 1,5% порушників, більшість відбулася штрафами.
Як повідомляє "Опендатабот", лідерами за кількістю спійманих корупціонерів стали Львівська, Вінницька та Одеська області. У Львові – 172 вироки, у Вінниці – 151, а в Одесі – 115. Але не варто думати, що саме там найбільше порушників – швидше, це означає, що там суди працюють стабільно та активно.
З початку війни винесли 6877 вироків, що трохи менше порівняно з довоєнними часами. У 2021 році, наприклад, до Реєстру внесли майже 7 тисяч нових корупціонерів, а цього – поки що 1758. Проте з поверненням перевірок очікується, що скоро кількість справ знову зросте.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Найпопулярніші корупційні статті цього року:
- Пропозиція чи надання хабара – на неї припадає 663 вироки, або майже 38% усіх справ. Щоправда, це на третину менше, ніж торік.
- Несвоєчасне подання декларацій – 623 вироки, і це число злетіло у 34 рази. НАЗК пояснює, що з квітня 2024 року почали надходити дані після одразу трьох кампаній декларування, тож справ накопичилося пристойно.
- Конфлікти інтересів – за це засудили 281 особу, що вдвічі менше порівняно з минулим роком.
У результаті майже 98% корупціонерів цього року отримали штрафи – таких 1714 осіб. І лише 27 осіб, тобто 1,5%, реально відправили за ґрати.
У НАЗК кажуть, що через війну майже два роки вони не могли проводити перевірки у звичайному режимі, і зараз їм потрібно "розгрібати" справи, що накопичилися. Для цього ввели автоперевірки та беруть на ручну перевірку лише декларації з високим рівнем ризику.
Нагадаємо, генерал Павло Ткачук, який вкрав мільйони з бюджету, продовжує брати участь в антикорупційних засіданнях.
Раніше ми писали про те, що перспективи "заморозки" війни в Україні надто високі: коли чекати на рішення і кому це вигідно
Крім того, Знай.ua повідомляв, українців змусять забути про готівку: дорогі покупки тепер тільки по карті