В агробізнесі України ситуація з корупцією у земельних питаннях особливо не змінилася у 2024 році – близько 16% підприємців продовжують стикатися з корупцією. Цей показник, як і минулого року, лишається на тому ж рівні.

Це може засмутити тих, хто сподівався на швидке викорінення корупції, але є хороший знак – зниження минулого року не було випадковим, а пов'язане з реформами та цифровізацією в земельній сфері.

Про це повідомляється у результатах дослідження «Прояви корупції серед підприємств агросектору у 2024 році».

Аграрії

Особливо тішить зниження рівня корупції у рослинництві. Якщо два роки тому 26% аграріїв скаржилися на корупційні схеми при оформленні чи купівлі землі, то у 2024 році таких випадків вже 15%. За два роки спад більш ніж на 10% – добрий результат.

Популярні новини зараз

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Але не все так гладко. У м'ясомолочній галузі справи гірші: рівень корупції навпаки зріс – з 19% до 25%. Кожен четвертий аграрій із цієї сфери стикається з проблемами, коли справа доходить до оформлення земельних питань.

Ринок землі AgroPortal.ua

Західні області України (Волинська, Львівська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька) стали особливо корумпованим регіоном у питаннях землі. Тут 22% аграріїв стикаються з корупцією, що на 4% більше, ніж торік.

Головними "корупціонерами" аграрії вважають місцева влада . Найчастіші схеми пов'язані з орендою державних та комунальних земель (38%), а також із приватизацією ділянок (35%).

Незважаючи на це, лише 16% опитаних аграріїв особисто зіткнулися з корупцією, і лише 9% з них зважилися заявити про це. Головна причина мовчання – недовіра до влади. 43% аграріїв просто не вірять, що хтось щось із цим зробить.

Нагадаємо, земля сильно подешевшала у вересні: які ціни

Раніше ми писали про те, що війна стане ще більше "справою бідних": без шансу на бронь та підтримку

Крім того, Знай.ua повідомляв, робили корм для худоби, а тепер БПЛА збирають: до Міноборони не помітили, куди пропав 1 млрд грн