Український уряд включив до списку великої приватизації титановий завод "ВСМПО Титан Україна". Це підприємство раніше належало підсанкційному російському бізнесмену Михайлу Шелкову.
Про це стало відомо завдяки інформації Фонду держмайна України.
Там зазначили:
- на приватизацію виставлено 100% статутного капіталу підприємства;
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
- прогнозована вартість об'єкта приватизації – не менше ніж 271,72 млн грн.
"Аукціонна комісія встановить ціну та умови продажу та направить їх Уряду на затвердження. Після цього буде відома дата приватизаційного аукціону. Аукціон проходитиме на торговій платформі Прозорро. Продажі, це забезпечить прозорість та відкритість торгів", – йдеться у повідомленні.
При цьому наголошується: усі кошти, одержані в результаті приватизації, зараховуються до Державного бюджету України. Після чого "направляються до фонду ліквідації наслідків збройної агресії".
Завод конфіскували у російського олігарха
Виставлений на приватизацію завод знаходиться на Дніпропетровщині. Основний вид діяльності - виробництво сталевих:
- Труб;
- порожнистих профілів;
- фітінгів.
"ВСМПО Титан Україна" – це конфіскований у російського олігарха Михайла Шелкова Нікопольський завод безшовних труб із титанових сплавів. Як нагадали у Фонді, рішенням Вищого антикорупційного суду від 23 січня 2023 року підприємство було стягнуто у дохід держави.
Олігарх таємно постачав Росії український титан для виробництва ракет
Влітку ж 2024 року Шелкову оголосили про підозру в організації постачання стратегічної продукції з України на збройові підприємства до РФ. "Роботу" Шелкова та його спільників розглядають як фінансування дій, які несуть загрозу конституційному ладу та територіальній цілісності України.
До того СБУ вже повідомляла Шелкову про підозру у причетності до постачання до РФ української титанової сировини для виробництва ракет "Калібр".
Слідство встановило, що в 2020-2021 роках Шелков організував постачання концентратів, що містять титан, майже на 90 млн грн російським компаніям. Підприємства-отримувачі при цьому були причетні:
- до виготовлення зброї потреб міністерства оборони Росії;
- Забезпечення потреб оборонно-промислового комплексу;
- створення стратегічних резервів країни-агресора для ведення війни проти України.
Постачання сировини велося таємно. Щоб приховати їх, підозрювані розробили особливу схему. Так, "на папері" концентрати, що містять титан, нібито поставлялися австрійській компанії. Про це свідчили укладені із нею контракти.
Фактично сировина відразу відвантажувалося на підприємства Росії. Вони, своєю чергою, платили за сировину на рахунки австрійської компанії, причому за ринковими цінами. А ця австрійська компанія платила українському постачальнику вже за заниженими цінами.
Михайло Шелков та бізнес в Україні: що відомо
Олігарх Шелков володів Демуринським гірничо-збагачувальним комбінатом (ГЗК) з 2012 року. Підприємство є одним із найбільших виробників титану у світі та входило до складу російської державної корпорації "Ростех".
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну у 2022 році весь майновий комплекс ГЗК був заарештований у рамках кримінального провадження проти Шелкова. Також під арешт потрапили 100% корпоративних прав, транспортні засоби ГЗК, а також гроші, які перебувають на банківських рахунках підприємства.
У 2023 році це майно та активи були стягнуті у дохід держави за рішенням Вищого антикорупційного суду. Наразі комбінат перебуває у власності України та керується Фондом державного майна. Актив готують до приватизації.
Нагадаємо, Анжела Макєєва: сестра "слуги народу" придбала 50 об'єктів нерухомості за три роки.
Раніше повідомлялося, прокурор ОГП Пишна Ганна підозрюється у зловживанні владою та співпраці на спецслужби РФ, - розслідування ЗМІ.
Також, Рада зобов'язала розкривати кошториси на будматеріали: новий закон вдарить за корупційними схемами.