Про це йдеться у деклараціях олігарха на порталі Національного агентства з питань запобігання корупції.
Згідно поданої звітності, Петро Порошенко лише за вересень збільшив свої статки на понад 1 мільярд 132 мільйони 465 тисяч гривень. Основне джерело доходу – відсотки та дивіденди від цінних паперів, які здебільшого були куплені за виведені з України кошти.
У порівнянні з довоєнним часами статки Порошенка у війну зросли кратно. Наприклад, за аналогічний період 2019 року Порошенко заробив в 125 разів менше – лише трохи більше 8 млн грн. А за рік до війни, у вересні 2021, олігарх подав до НАЗК відомості про те, що взагалі не заробив ні копійки.
Раніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Порошенко інвестував 156 мільйонів гривень, зібраних українцями для його фонду на підтримку ЗСУ, в облігації через свій банк, заробивши на цьому 50 мільйонів гривень неоподаткованого прибутку.
Як повідомлялось, донати, які були зібрані з українців на ЗСУ, фонд Порошенка та близька до нього ГО "Справа громад" витратили на застави підозрюваним у кримінальних справах та для заробітку на купівлі-продажу державних облігацій.
На блокпостах посилять перевірки: що потрібно мати при собі
Старшокласникам готують неочікувані зміни: більше не будуть навчатись у школах
Супермаркети порадували обвалом цін майже на 30%: що подешевшало
Школярам переписали навчальну програму: як зміняться уроки у 5–7 класах
На фоні збору грошей з українців, депутати Порошенка потрапили в гучний скандал. Зокрема лідер фракції «Євросолідарність» у Дніпровській міськраді Каміль Примаков та його дружина були помічені у січні 2024 року на Мальдівській вечірці у коштовностях на понад 10 млн грн. На Мальдівах вони полетіли замість відрядження на міжнародну конференцію з питань післявоєнної відбудови українських регіонів.
Також, згідно аналітичного звіту YouControl, депутати від партії "Європейська солідарність", яких у парламенті всього 27 з 401, під час війни збагатилися на суму більшу, ніж усі інші депутати разом узяті.