Десять днів тому в Києві був скоєн напад на відкриту секс-лекцію присвячену трансгендерам. Десять чоловік увірвалися у приміщення кафе, де зібралися учасники, і атакували їх за допомогою газових балонів, попутно обливши чорною фарбою.

Найбільше постраждала куратор заходу Марія Коршунова, відома також своєю бійкою з Романом Ландиком. Цього разу їй теж дісталося: вона отримала хімічні опіки від газу.

- Марія, на якому етапі зараз знаходиться розслідування інциденту в кафе «Купідон»?

- Відкрито кримінальну справу за ст. 296 ч 2, ведеться слідство. Але ми вважаємо, що їх дії повинні бути кваліфіковані за ст. 161 ч 3.

- Ви постраждали під час інциденту. Як ви себе почуваєте зараз? Які наслідки?

Популярні новини зараз

ПриватБанк запустив сервіс, на який довго чекали

Росіяни вже не зможуть ніколи завдати масованого удару по Україні: "Вони бісятся"

Тоня Матвієнко розповіла, що ніколи не пробачить Арсену Мірзояну: "Воно себе так, падло, поводить..."

5 улюбленців долі, яким казково пощастить у жовтні 2022: Тамара Глоба назвала везунчиків серед знаків Зодіаку

Показати ще

- Дія газових балонів пройшла через кілька годин, фарба насилу, але відмилася. Залишилося кілька синців.

- Розкажіть передісторію всієї цієї ситуації. Як прийшла ідея провести подібну лекцію?

- Sex Education Week - це серія освітніх лекцій на тему сексуальності. Наше суспільство досі соромиться цієї теми. Сексуальність людини - невід'ємна частина життя, і мета проекту розширити уявлення про форми взаємодії і змінити ставлення до тілесності.

- Ясно. Так, а що з нападниками? Їх відпустили?

- Всіх затриманих відпустили через півгодини. На даний момент слідчий не відповідає. Нікого з потерпілих і свідків не викликали. Доступ до матеріалів справи мені не дали.

Очевидно, що затримані в той день поліцією молоді люди вже не один раз уникли кримінальної відповідальності і мають покровителів серед політиків і громадських діячів. А організація, яка їх покриває, займається звільненням з ув'язнення радикалів та ультраправих сепаратистів.

На основі складених постраждалими заяв заведено кримінальну справу за статтею хуліганство. Призначений слідчий Падітель Яків Васильович вийшов на роботу тільки 11.07 і поки справа затягується.

- Не зрозуміла ситуація з нібито депутатами, які відбивали молодих людей. Вже точно з'ясували, хто це був?

- За фотографіями і відео ми змогли встановити, що це були представники ВО «Свобода»: Влас Шмідт, депутат Володимир Бохняк та заступник голови Всеукраїнського об'єднання «Свобода» з політичних питань Андрій Мохник.

- Може з вами хтось із них зв'язувався?

- Ні.

- Яким чином радикали дізналися про цю лекцію?

- Усі лекції анонсувалися в фейсбуці.

- Чи плануєте ви ще проводити подібні освітні заходи?

- Лекції проходять, у нас заплановані заходи до 20 липня, Sex Education Week триває. Вся інформація про лекції на сторінці у фейсбуці.

- Як будете вирішувати питання з безпекою?

- Ми прийняли внутрішні заходи.

- Не можу не запитати про історію з Ландиком. Чим все закінчилося? На даний момент претензій у вас до нього або у нього до вас немає?

- Я вважаю абсолютно недоречним згадувати стару історію в контексті даної справи. У даній ситуації абсолютно неприпустимо відволікати увагу громадськості від дискримінації та гомофобії, яка панує в нашому суспільстві.

- Чим займаєтесь зараз? Чи збираєтеся ви організовувати якусь громадську організацію? Може йти в політику?

- Зараз я сфокусована на тому, щоб допомогти поліції залучити всіх винних до відповідальності особливо з огляду на той факт, що всі затримані раніше неодноразово притягувалися до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що на Марші рівності помітили дивний плакат.