Італійським археологам вдалося дізнатися справжню причину смерті людини, придавленої кам'яною плитою, яка була нещодавно знайдена у Помпеях.
Так, з'ясувалося, що чоловік спершу задихнувся, а вже після кам'яна плита обрушилася на його бездиханне тіло, повідомляється на сайті Археологічного парку "Помпеї".
В даний час археологи ведуть розкопки в майже недослідженому районі №5 (Regio 5) Помпеї, який знаходиться на півночі міста. Його вивчали в кінці XIX-початку XX століть, але три чверті території району ще залишаються під покровом таємниць, які належить з'ясувати дослідникам.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
В кінці травня вчені знайшли тут скелет людини, верхня частина якої була придавлена 270-кілограмовою кам'яною плитою. Судячи зі стану кісток, чоловік кульгав і пересувався з працею, і, мабуть, тому не встиг піти з міста на початку виверження.
Спочатку археологи думали, що він помер від удару плитою по голові. Але пізніше вони знайшли під каменем не розчавлену верхню частину скелета з цілим черепом.
Під нею знаходився тунель, який, мабуть, був зроблений першими дослідниками Помпеїв в XVIII столітті. Ймовірно, верхня частина останків зісковзнула в нього й опинилася під плитою.
Дослідники вважають, що чоловік помер від задухи під час чергового викиду вулканічних газів і попелу. В даний час археологи вивчають останки і пошкодження на них і спробують відновити останні хвилини життя жителя Помпеїв.
У новому сезоні розкопок в п'ятому районі Помпеїв крім останків чоловіка і скакових коней археологи також виявили три написи на стінах будинків, які спеціально навчені писарі малювали перед виборами в місцеві ради провінції. Буквально днями з'явилося повідомлення про знахідку ще кількох агітаційних написів.
Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені зробили сенсаційне відкриття, в Італії почали використовувати "рідке золото", як іноді називають оливкову олію, вже на рубежі 2-3 тисячоліть до нашої ери. Тобто як мінімум на 700 років раніше, ніж було прийнято вважати.
Результати дослідження незвичайного позика зі слідами "рідкого золота" представлені в науковому виданні Analytical Methods.
Група дослідників на чолі з Давидом Танаси (Davide Tanasi) з Університету Південної Флориди провела хімічні аналізи відновленого керамічної посудини, фрагменти якої були знайдені в 90-х роках минулого століття під час розкопок у містечку Кастеллуччо, Сицилія. Таким чином, фахівці хотіли визначити, що містили люди в стародавньому посуді.