Чеські археологи опублікували в мережі інформацію про неймовірну знахідку. На території некрополя Стародавнього Царства в Абу-Сіре в поховальному комплексі Неферефри, розташованому на південному заході від міста Каїра, вони виявили останки невідомої цариці.
Вчені припускають, що муміфіковані жіночі останки належать цариці Стародавнього Єгипту, дружини фараона - Нефенефрі. Як відомо, Нефенефра є фараоном з П'ятої династії, що правив Древнім Єгиптом 4,5 тисячі років тому.


У міністерстві у справах старовини Єгипту вважають, що знахідка допоможе розгадати таємницю Єгипетських пірамід.
"Ця знахідка допоможе пролити світло на ряд невідомих аспектів П'ятої династії, а також Четвертої династії, представники яких були свідками будівництва перших пірамід", - так прокоментували знахідку чеських археологів.


Мобілізація 60+: як будуть призивати до армії дідусів
ПФУ зобов'язав пенсіонерів подати спеціальну заяву: без цього виплат не буде
Все життя платив податки – залишився ні з чим: ФОПам масово відмовляють у пенсії - у чому причина
Тисячі українців звільнять від призову: кого заборонили чіпати ТЦК
Глава досліджень, професор археології в Кардіфського університеті Підлогу Ніколсон (Paul Nicholson) розповідає, що археологам тільки зараз вдалося вивчити весь некрополь.
Також портал повідомляв про те, що археологам, на розкопках підземного комплексу в єгипетській Саккарі, вдалося виявити майстерню для проведення бальзамування і срібну позолочену маску. Про це повідомляє видання LiveScience.
Цікава маска покривала обличчя мумії, що лежала в погано зберігся дерев'яному саркофазі. Як випливає з написів на ньому, мумія належить священику, який служив богині Мут.
"Виявлення цієї маски можна назвати сенсацією. Трохи масок з дорогоцінних металів збереглося до наших днів, адже могили багатих вельмож були розграбовані ще в давнину", — зазначив глава дослідницької групи з Тюбінгенського університету (Німеччина) Рамадан Бадрі Хуссейн