Мода - це щось хитке і непостійне, але в той же час невід'ємне від нашого життя. Одного разу зародившись, вона змінювалася, але все ж продовжує жити.

Можна трохи заглибитися в століття і подивитися, що і як вважали за краще носити наші предки.

1. Модниці стародавнього Єгипту мастили волосся ароматичним жиром і покривали їх прикрасою у вигляді конуса. Під спекотним сонцем жир танув і від нього виходив приємний запах, а все тіло покривалося маслянистим блиском.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще

2. Жителям середньовічної Європи не були знайомі такі слова, як гігієна і антисанітарія. Вони дуже рідко приймали ванну. Доходило до абсурду - деякі особи примудрялися помитися всього кілька разів за все життя. Щоб придушити смердюче амбре європейці стали користуватися парфумами. Суміш запахів бражки, коріандру і кмину або скипидару з часником і тютюном - найулюбленіші аромати середньовічних дам.

3. Корейські жінки, аж до початку минулого століття, вони не соромились показувати своє тіло. Вважалося стильно носити кофтинки з вирізом, який повністю оголював груди.

4. Історія моди на жіночі штани починається зі Сходу. Дівчата-наложниці носили наряд, який складався з блузи і широких штанів, що нагадують шаровари.

5. У XVII -XVIII ст. - період, коли весь європейський континент страждав від сифілісу, серед жінок стали популярні довге волосся, а серед чоловіків - борода і вуса, наявність яких означало, що їх носій здоровий. Переболевшие сифілісом змушені були приховувати свої вади під перуками, які з часом перетворилися в тренд.

6. Чоловічі брюки зі стрілками були популярні не завжди. Коли складки на штанах, переправлялися величезними партіями на кораблях, у разі не розправлялися, винахідливі підприємці перетворили невеликий недолік в модну новинку.

7. Появі шовкової білизни ми зобов'язані блохам і вошам. Жителі середньовічної Європи, масово страждають в той час від педикульозу, стали носити слизьку нижню білизну, за яку не могли вчепитися комахи.

8. А ось хутряні коміри на сукнях, популярні в середні віки - не тільки гарний, але і корисний аксесуар, який використовується в якості приманки для бліх. До речі, маленькі собачки, з якими часто ходили багаті панночки, теж виконували функцію блохоловок.

9. До недавнього часу на Кубі вважалося, що чоловік, що носить сандалі без шкарпеток, має нетрадиційну орієнтацію. Тому, на людину, яка одягнула сандалі на босу ногу, дивилися вороже і з докором.

10. Перші штани виглядали як 2 окремих штанини, які кріпилися до іншого одягу за допомогою мотузок. Пах, область, яку не могли охопити такі штани, додатково прикривали гульфіком - окремим тканинним шматком або мішечком.

11. Ґудзики використовували у вигляді прикрас задовго до нашої ери. А ось гудзики на рукавах стали пришивати за наказом Наполеона I, який таким чином боровся з безглуздою звичкою солдат витирати соплі про рукава. Інші джерела свідчать, що таку ж мету переслідував і Петро Великий.

12. Найкрасивішими в епоху Середньовіччя вважалися власниці високого чола. Дівчата, які від природи не були наділені подібної рисою, вдавалися до жорстоких методів - вискубували волосся на лобі самостійно.

13. Мода на довгополі камзоли була введена французьким монархом Карлом VIII, володарем дуже кривих ніг.

14. Довге волосся, зализане назад - головний тренд древніх японців. Як гель вони використовували медуз, яких втирали в голову.

15. Мода на мушки в XVII столітті з'явилася через що лютувала в ті часи віспи - в такий спосіб прикривалися недоліки на обличчі.

Нагадаємо, як змінювалися еталони жіночої краси за останні 100 років.

Як повідомляв портал Знай.ua, ці 7 дивних речей було прийнято робити в старовину.

Також Знай.ua писав, як гонитва за вічною молодістю перетворила графиню Баторі у втілення диявола.