Ганна Григорівна Сніткіна стала другою і останньою дружиною геніального російського письменника Федора Михайловича Достоєвського. Ця неймовірна жінка вписала себе в історію не тільки як одна з перших представниць прекрасної статі в сфері російського підприємництва, але і як геніальна жінка.

Якщо термін "геніальна жінка" вам здався щось гіперболізованим, пропонуємо вам прочитати "Спогади" та "Щоденник 1867 року", написані Ганною Ситкіною. Вона описала в найдрібніших подробицях життєвий уклад і побут їх сім'ї.

Федір Достоєвський і його дружина Ганна Григорівна Достоєвська (уроджена Сніткіна)

Нескладно здогадатися, що характер у настільки незвичайної людини, як Федір Михайлович, був не ангельським. Все життя його мучила епилепсія, яка страшенно виснажувала організм.

Всі тягарі і поневіряння Сніткіна пережвала з неймовірною мужністю. Вона народила 4 дітей і прожила 14 років у шлюбі зі своїм геніальним чоловіком аж до його смерті.

Популярні новини зараз

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

Складно сказати, чи став би Достоєвський тим, ким його сьогодні знає весь світ, якби не його дружина, Ганна Достоєвська – світлий ангел його життя.

Лев Толстой таке писав про дружину Достоєвського:

"Багато російські письменники відчували б себе краще, якщо б у них були такі дружини, як у Достоєвського".

Пропонуємо вашій увазі чудовий вірш радянського і російського поета Володимира Корнілова. Цей вірш дуже точно характеризує дружину великого російського письменника.

Жена Достоевского

Нравными, вздорными, прыткими
Были они испокон –
Анна Григорьевна Сниткина
Горлица среди ворон.

Кротость – взамен своенравия,
Ангел – никак не жена,
Словно сама Стенография,
Вся под диктовку жила.

Смирная в славе и в горести,
Ровно, убого светя,
Сниткина, Анна Григорьевна
Как при иконе – свеча.

Этой отваги и верности
Не привилось ремесло –
Больше российской словесности
Так никогда не везло.

1965

Нагадаємо, що в Україні, незважаючи на конфлікт з Росією, не слід забороняти вивчення російської літератури, в тому числі таких письменників, як Лев Толстой чи Федір Достоєвський, але їх потрібно вивчати набагато менше. Про це заявив Володимир В'ятрович в інтерв'ю для Радіо Свобода.

Але, підкреслив він, вивчення світової літератури не повинно зводитися тільки до російської, як це в основному була за часів Радянського Союзу.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", чим більше інформації отримуєш про життя великих людей, тим більше хочеться про них знати. На щастя, історія зберегла для нас деякі подробиці їх біографій. Пропонуємо вашій увазі цікаві факти з життя видатних особистостей, а саме, їх режим дня.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що Достоєвський крав сюжети у Діккенса.