Археологи з Єльського університету (США) виявила в пустелі Эль Каб в Єгипті похоронні кургани і наскальний живопис. Їхній вік досягає 5500 років. Про це повідомив Ahram Online.
Вчені дослідили кілька ділянок, розташованих недалеко від Асуана.
На одному з них археологи знайшли три блоки наскального живопису, на яких були зображені в основному тварини (бики, жирафи, вівці, осли і так далі).
"Саме вражаюче з цих зображень було створено близько 3300 року до нашої ери, а найдавніше — близько 3500 року до нашої ери", — повідомив глава місії Джон Дарнилен.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
За його словами, малюнки свідчить про нерозривний культурний зв'язку жителів східної пустелі і долини Нілу.
Крім того, археологи знайшли стародавні поховальні кургани, в одному з яких перебували останки жінки. Згідно з експертизою вона померла у віці 25-35 років. У похованні також були знайдені морські черепашки і сердолік.
На одній ділянці археологи знайшли рештки раніше невідомого поселення Римської імперії з десятками кам'яних споруд.
Московські археологи знайшли предмети побуту, якими користувалися жителі XVII–XIX століть. Артефакти виявили при ремонті інженерних комунікацій в центрі міста. Вік найдавніших предметів може досягати 300 років.
Нагадаємо, археологи намагаються розгадати значення знахідок, зроблених більше ста років тому. Мова йде про так звані запасні голови, виявлені французьким істориком і мандрівником Жаком де Морганом.
Морган виявив перші голови в королівському некрополі Дашура. Скульптури були явно не відколоті від якихось інших статуй, вони лежали окремо та в особливих місцях.
Надалі археологи виявили ще 31 запасну голову. 27 з них були знайдені в гробницях в королівському некрополі Гізи, який знаходиться на північний захід від Каїра. Скульптурні голови, знайдені в гробницях аристократів і членів королівської сім'ї, в тому числі принцеси Меретиты III, мають безліч загальних рис.
Велика частина голів виготовлена з м'якого вапняку, притому нижня частина шиї являє собою основу, на якій може стояти голова. Залишки фарби кажуть, що скульптури були навіщось пофарбовані в червоний.
Цікаво, що чорні археологи протягом тисячоліть грабували піраміди і усипальниці фараонів, ніколи не чіпали ці голови. Втім, цей факт лише додає таємничості — ніхто досі не знає, яку функцію виконували ці дивні скульптури.
Портал "Знай.uа" повідомляв, 10 фактів з життя стародавніх єгиптян, які ви навряд чи чули на уроках історії. Але вони дозволять подивитися на Єгипет з іншого боку.