Золоті прикраси, коштовне каміння і страшні мумії, знайдені археологами завжди привертають величезну увагу громадськості. Але самі ж дослідники, набагато більше значення надають звичайному сміттю. Саме завдяки йому сьогодні ми можемо дізнатися, як насправді жили стародавні римляни і який у них був домашній побут.
За останні кілька років команда археологів виробила системний погляд на звичайне вуличне сміття і навіть на контейнери для його зберігання. Відходи жителів Помпей та інших зниклих у часі міст дозволяють вченим встановити, яким чином вибудовувалася повсякденне життя звичайних римлян.
Так Кароліна Ченг аспірант Університету Каліфорнії, вже готує дослідження повсякденних речей, які користувалися масовим попитом.
Зупинила поліція – збирайте речі до війська: чоловіків почали ловити за новою схемою
Пенсіонерам виплатять додаткові гроші від держави: які умови та сума
Соцвиплати змусять повернути до копійки: держава погрожує судами - кого зачепить
Пенсіонерам виплатять майже 3,5 тисячі допомоги: хто та як може отримати
Скромні сільські халупи і шикарні заміські будинки заможних патриціїв були поховані в 79 році нашої ери під час виверження Везувію. В результаті загинуло понад двадцять тисяч людей, що жили в Помпеях і його околицях. Зате вулканічна лава зберегла стародавні артефакти в безпрецедентному стані. Таким чином, трагедія минулого стала удачею сучасної науки.
Несподівано з'ясувалося, що велика частина жителів Помпей не дуже-то звертали увагу на чистоту жител. У будинках збереглися завалені попелом плити і кухонне начиння, нібито тут влаштовували свій гуртожиток якісь студенти.
А професор Теодор Пенья з Берклі вважає, що недостатній рівень порядності безпосередньо співвідноситься із загальним моральним духом городян - швидше за все, занепад моралі був перед виверженням на самому піку.
Також археологи дізналися і про особливу ощадливість стародавнього народу. Що особливо здивувало дослідників. Бронзові відра, покриті дірками і вм'ятинами продовжували ремонтувати і використовувати за призначенням, розтрісканий посуд не викидали і намагалися ремонтувати до останнього. Винне господарство за межею міста тримало спеціальний підвал для амфор: близько тисячі надщерблених, які давно пережили свій вік сосудин ніхто явно і не збирався викидати.
Також археологи дізналися одну важливих деталей. Городяни Помпей були утилізаторами. Так осколки збирали і переплавляли, щоб використовувати матеріал вдруге. Звичайно, говорити про жителів Помпей як про перших в історії найбільш економних прихильників утилізації ще зарано. Але отримані вже результати говорять самі за себе: кераміка та інші матеріали розбитих речей в більшій частині випадків були використані повторно або, неодноразово відремонтовані.
Як повідомляв портал "Знай.uа", сексуальне життя Древнього Риму відома нам в основному з фільмів, але все далеко не так, як у фільмах. Яким було насправді їх інтимне життя, давайте дізнаємося.
Також "Знай.uа" писав, італійським археологам вдалося дізнатися справжню причину смерті людини, яку придавило кам'яною плитою, яка була нещодавно знайдена у Помпеях.