Деякі герої книг і кіно стають настільки популярними, що їх реальність не викликає сумнівів. У будинку, де вони нібито жили, водять екскурсійні групи, їх вислови передають з вуст у вуста, а ми вивчаємо придумані ними теорії і книги. Дивно, але доказів того, що вони дійсно коли-небудь жили, немає. Все що нам залишається - захоплюватися їх творцем, який змусив усіх повірити в їхню реальність.

Цар Соломон

Соломон увійшов в історію як найбагатша людина своєї епохи. Про його реальність досі сперечаються усі - богослови, історики, археологи...Єдине підтвердження існування Царя Соломона - тексти з Біблії, але їх достовірність викликає сумнів у вчених.

Король Артур

Він був головним героєм англійських легенд. Разом з ним згадують лицарів Круглого столу і сера Ланселота. Правда в тому, що всі вони - міф. Історики досі не знайшли нічого, що могло б підтвердити реальність їх походження.

Популярні новини зараз

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Показати ще

Робін Гуд

Багатьом з нас не вистачає героя, який грабує багатих і роздає гроші бідним. А історики стверджують: такої особистості ніколи не було. У XII столітті жителі міст і сіл словом Robehod називали будь-якого бандита.

Вільям Шекспір

Існування Шекспіра зводиться до згадувань його імені в історичних документах. На думку літературознавців, один чоловік не зміг би написати всі приписувані Вільяму твори.

Вони припускають, що "Шекспір" - це збірний образ одразу кількох авторів, імена яких до сьогоднішнього дня залишаються загадкою. Насторожує і те, що написання його імені в документах відрізняється. Слова очевидців, здатних підтвердити "живе" листування з Шекспіром або особисте знайомство з ним, знайдені не були.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", історики і літературознавці змогли визначити, принаймні 3 історії, які могли б стати основою роману Володимира Набокова "Лоліта".

Перша – це клінічний випадок потягу до неповнолітніх, описаний в книзі британського лікаря Хэвлока Елліса, друга – відносини між 35-річним Чарлі Чапліним і його майбутньою дружиною 15-річної Литий Грей, і третя – викрадення якоїсь Флоренс Хорнер.