Зовсім випадково археологам вдалося виявити золоті та бронзові прикраси в одному із зруйнованих поховань, розташованих в Гянджа-Газахской зоні. Здавалося ніби якась невідома сила притягує дослідників до того місця. Про це розповів заступник директора по науковій частині Інституту археології та етнографії Національної академії наук Азербайджану Наджаф Мусеибли.

Він розповів, що зовсім недавно їздив з експедицією в західний регіон республіки, щоб вивчити стан ряду історичних пам'яток, що знаходяться в Геранбойском, Шамкирском, Товузском і Агстафинском районах.



"Коли ми працювали там, помітили, що одна з могил зруйнована. Причиною цього міг стати як природний вплив, так і антропогенне втручання. Там, судячи з усього, не раз проходили стада тварин, тому все було змішано з землею", — пояснив археолог.



Коли фахівці почали вивчати вміст могили, з'ясувалося, що вона була заповнена ювелірними прикрасами, фрагментами керамічного посуду. На основі цього вдалося встановити вік поховання — воно відноситься до першої половини першого тисячоліття до нашої ери (2700-3000 років).



Так як поховання було зруйновано, кістки були розсипані по окрузі. Мусеибли пояснив, що це не єдина могила — поруч знаходиться ще кілька невскрытых поховань.



В цей період на території Азербайджану існувала Ходжалі-Гедабейська культура. Це археологічна культура Східного і Центрального Закавказзя епохи пізньої бронзи і раннього заліза (XIII—VII століття до нашої ери).

У цьому періоді на даній території почали створюватися перші держави. В суспільстві стали відзначатися процеси соціального перетворення і знайдені прикраси свідчать про те, що їх власниця належала до вищих верств.

Популярні новини зараз

Все одно мають прибути до ТЦК, термін – до 16 червня: знятих з обліку приголомшили новиною

Ні чим не погидують: в ухилянтів-боржників відбиратимуть останнє, в тому числі і особисті речі

Чоловіків застерегли від помилки у ТЦК: читайте уважно

Кожен пенсіонер повинен визначитися: українців поставили перед вибором

Показати ще



Важливість цієї знахідки полягає ще і в тому, що й досі не було знайдено такої кількості золотих прикрас, властивих Ходжали-Гедабейской культурі. В цілому знайдено 52 одиниці ювелірних виробів — сережки, кільце, два медальйони, намистини та підвіски у вигляді листя.

Археологи не називають точне місце розкопок, побоюючись мародерів, заявивши, що ці дані будуть відображені тільки в звіті інституту.

Як повідомляв портал "Знай.uа", археологам під час розкопок на території Луксора вдалося виявити в гробниці верховного жерця Амона кілька каноп – ритуальних судин. Як стало відомо, у них зберігалися органи знатної жінки, яка жила в останні дні незалежності Стародавнього Єгипту.