На аукціоні в Ліоні продали капелюха Наполеона, який була втрачений імператором під час битви при Ватерлоо, за 350 тисяч євро.
Про це повідомив глава ліонського аукціонного дому De Baecque et Associés Етьєна Де Бека.
Він розповів, що імператорський капелюх підібрав на полі битви капітан голландських драгунів Арну Ван Зейлен Ван Нейєвелт. Знахідка передвалась з покоління в покоління в родині Ван Нейєвелта до кінця минулого сторіччя. Тоді двоуголка дісталася останньому власнику - французькому колекціонеру історичних артефактів.
"Це досить простий головний убір з фетру, як і всі інші капелюхи Наполеона. Час залишив на ньому слід, подекуди є пошкодження. Також є й особлива ознака: Наполеон не любив внутрішніх кантів, для нього завжди їх відпорювали", — зазначив Де Бек.
У Наполеона було близько 120 двууголок, хоча справжніми експерти вважають лише 19, в тому числі і продану в Ліоні.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Стартова ціна двууголки — близько 30 тисяч євро. В ході торгів сума збільшилася до 350 тисяч. Ціна здається значною, але, насправді, вона зовсім не рекордна. У 2014 році аналогічний капелюх пішов з молотка за 1,8 мільйона євро. Купив її південнокорейський промисловець, президент харчового концерну Harim Кім Хонг-Кук. Як розповів сам кореєць, капелюх йому необхідний, щоб вдихнути "непереможний дух Наполеона" у своїх співробітників.
Також портал повідомляв про те, що війна ніколи не буває приємною. Але щоб зрозуміти, яка ж все-таки з воєн була гірше всіх, необхідно спочатку визначити, що ми розуміємо під словом "найгірший". І це нелегко.
Тим не менш дослідник Стейн Теннессон (Stein Tønnesson) з Інституту досліджень миру в Осло (ПРІОРИТЕТ) погодився ранжувати війни Нового часу за ступенем їх жорстокості.
Так за словами Стейна Теннесона, існує декілька ознак, на які можна спиратися, оцінюючи, наскільки жахлива та чи інша війна.