Махараджа Рам Сінгх II правив у індійському князівстві Джайпур в середині XIX століття. Час його царювання вважається в Індії золотим століттям. Один з найбільш освічених владик Джайпуру, Рам Сінгх охоче погодився на протекторат британської корони. Повідомляє Daily Mail.

Махараджа скасував у своїх землях рабство, заборонив жорстокі звичаї саті, згідно з яким вдова повинна була вмирати на похоронному багатті чоловіка, і провів ще безліч більш дрібних, але дуже важливих реформ.

На знімку нижче зображений він сам, повноправний владика Джайпуру. Зробити автопортрет в ті часи було дуже непросто. Однак Рам Сінгх був вправним фотографом.

Крім усього іншого Рам Сінгх зробив величезний подарунок історикам майбутнього. Принц-фотограф, як називали його сучасники, витратив багато часу на фіксацію культури свого королівства в історії.

Сучасники принца відзначали, що махараджа буквально не розлучався з фотоапаратом. Знімки він робив і сам проявляв, годинами засиджуючись в особистій лабораторії. Найчастіше моделями Рама Сінгхи служили його численні дружини.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще

Більшу частину знімків індійський владика зробив у період між 1857 1864 роками. Колекція скляних негативів правителя понад століття пролежала недоторканою в одному з крил його палацу.

На щастя, одними портретами наложниць колекція Рама Сінгха не обмежилася. Слідом за численними знімками дружин пішли фотографії слуг і сановників. На наступному фото старша доглядачка гарему.

Правитель не гребував фотографувати йогів і факірів, яких при його дворі завжди вистачало. Кадри з цими людьми в його колекції знаходяться пліч-о-пліч зі знімками чиновників.

Царедворці, радники та гості Рама Сінгха чудово знали про пристрасті принца-фотографа і охоче позували йому.

Групові знімки виходили у махараджі трохи гірше. Коли в кадрі замість однієї моделі виявлялося кілька, недоліки доступною в ті часи техніки робили фотозйомку вельми складною справою. Але, як кажуть сучасні фахівці, махараджа був справжнім професіоналом!

Зрозуміло, Рам Сінгх не втрачав шансу продемонструвати світу міць своїх солдатів. Знімки нижче були зроблені правителем в 1858 році.

Знімки Рама Сінгха стали своєрідною енциклопедією з палацового життя індійського царства. Пройшовши крізь століття подарунок принца-фотографа перетворився на частину культурної спадщини.

Нагадаємо, сьогодні вчення йоги набирає популярність повсюдно. Що відомо про древнє мистецтво, яке підкорило світ.

Як повідомляв портал "Знай.uа", завдяки іранському правителю, є можливість побачити, як насправді виглядали наложниці.

Також "Знай.uа" писав, що вміли індійські Апсари.