Містичну назву форт отримав від села Тараканів, в якому, власне, і розташований. Це неймовірне місце дивує не тільки розповідями та легендами, але і своїм нескромним розмахом. Чого вартий лише тунель, розташований під зовнішніми стінами, довжиною близько 100 метрів. Сьогодні ж ми можемо побачити лише руїни, які залишилися від колись величної фортеці.
Фортецю збудували ще в XIX столітті для захисту західних кордонів Російської імперії. Під час Першої світової росіяни вирішили, що форт їм не дуже потрібен - вони здали фортецю полякам практично без бою.
Після, росіяни вирішили, що все-таки краще буди з фортецею, аніж без. В результаті форт, зруйнований власною ж артилерією, був відбитий. У роки Другої світової війни Нова Дубенська фортеця була здана іншому ворогові – вже німецьким загарбникам.
Згідно з деякими легендами, в цьому місці німці проводили випробування секретного зброї, подейкують, що навіть ядерної.
Також ходять історії про те, що форт перетворився на місце, у якому живуть привиди. Можливо, тому, що на початку ХХ століття тут загинуло дуже багато солдатів, і всі вони досі не можуть знайти спокій. Деякі зараховують Нову Дубенську фортецю в число найбільш містичних місць України.
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Нагадаємо, що раніше повідомлялося, як містичне явище поставило світ у глухий кут.
Обриси величезної конструкції з двох кілець, яка довго залишалася прихованою під землею, "проступили" на фермерському полі. Діаметр кожного з кілець становить приблизно 200 метрів, а за типом архітектура віддалено нагадує Стоунхендж.
Також портал "Знай.иа" повідомляв, що найбільше за загальним обсягом алмазний кар'єр у світі – кімберлітова трубка "Мир" – відкрили 13 червня 1955 року в Якутії. Все почалося з того, що на її місці геологи побачили високу модрину, коріння якої оголив зсув. Лисиця прорила під деревом глибоку нору. По характерному синеватому кольором розкиданої землі геологи зрозуміли, що це кимберлит.