Археологи знайшли злодійську монету XVIII століття. Як зазначається, цей інструмент кишенькових злодіїв зробили з мідної пятикопієчної монети, яку карбували між 1763 і 1796 роками. Про це повідомили в прес-релізі "Мосгорнаследия".
Дослідники припускають, що нею користувалися, не тільки щоб непомітно розрізати сумки і кишені, але і при самообороні. Монета була гостра, як лезо бритви.
Монету знайшли на перетині Вірменського провулка і вулиці Маросейки. Такі "перекваліфіковані" монети також називали писками. Для створення цієї використовували п'ятак часів Катерини II.
Вченим вдалося встановити, так як подібні монети карбували 1763-1796 роках в Російській імперії.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
"Наприкінці квітня ми вже розповідали про подібну знахідку — тоді вона була зроблена в Соймоновскім проїзді. Тепер археологи виявили ще один "слід кримінальної Москви" аналогічну злодійську писку, — зазначив глава "Мосгорнаследия" Олексій Ємельянов.
Зазначимо, що раніше один із слідів кримінальної Москви виявили на Манежній площі. Зокрема, тут знайшли трактир "Стрибок". У закладі стіни погребу складали з могильних плит, які крали з найближчого цвинтаря. Тут же знаходився глечик з подвійним дном — за допомогою нього шахраї в XVII столітті обманювали покупців, продаючи їм нібито хороший парфум.
Нагадаємо, у І столітті нашої ери в Римській імперії карбували бронзові монети з римськими цифрами з одного боку і зображеннями статевих актів з іншого.
Серед істориків досі немає єдиного пояснення такому явищу.
Вчені з Варшавського університету зробили припущення, що ці монети були пропуском в будинк розпусти.
Про гроші можна говорити нескінченно. Адже це не просто еквівалент і міра вартості товарів і послуг, але і ціла історія. Ось зараз у нас в черговий раз з'являться нові гроші – Нацбанк замінить звичних купюр по 2, 5 і 10 гривень монетами. В епоху чергового оновлення українських грошей ми вирішили згадати всю їх історію, починаючи від перших платіжних засобів античного Причорномор'я та Київської Русі до наших днів.
Разом з першими грецькими колоніями Причорномор'я та Приазов'я на територію України прийшли і грецькі гроші. І це природно, бо купцям треба було вести розрахунок, а саме ці монети були основним способом обміну всього регіону. Такі монети археологи знаходили в Ольвії, Херсонесі, Пантікапеї, Тире. Вік їх дуже різний, від 6 століття до н. е. до майже 4 століття н. е.
Як повідомляв портал "Знай.uа", перша задокументована економічна криза струсонула Римську імперію в 33 році н. е. Можливо, римський досвід дасть відповіді на питання, пов'язані з сучасною економікою.