Мод Вагнер стала першою татуювальницею, зайнявши місце в "чоловічій" професії в XX столітті.

Зазвичай при згадці словосполучення "майстер тату XX століття", на розум приходить ім'я Моряка Джеррі — одного з найбільш знаменитих майстрів свого часу. А як же тоді майстрині? Вагнер стала першою відомою жінкою, що зайнялася татуюваннями.

Вже до 1907 році її руки і груди були повністю покриті татуюваннями. І судячи з цього знімку 1911 року, виглядала вона набагато крутіше, ніж якийсь уявний персонаж.

На початку XX століття Вагнер працювала на Всесвітній виставці в Сент-Луїсі. Вона одночасно була цирковий акробаткою, ходила по канату і показувала фокуси. Там вона зустріла Гуса Вагнера, який був дуже відомим майстром тату і робив всі малюнки вручну.

Популярні новини зараз

Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики

Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом

Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків

Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі

Показати ще

Саме він і навчив тоді ще Мод Стівенс робити тату за допомогою голки і чорнило. В ті часи особливою популярністю користувалися прості татуювання, а Вагнери були майстрами своєї справи.

Гус зробив татуювання Мод тільки заради того, щоб добитися від неї згоди піти на побачення, а після цього наполіг на тому, щоб навчити дівчину робити татуювання собі та іншим. З часом майже все її тіло було вкрите різними малюнками.

Багато жінок і до цього робили татуювання. Серед них була і Олів Оатман, яка стала відомою після викрадення племенем Мохаве в 1850-х роках. Однак саме Вагнер була першою жінкою, яка вивчила мистецтво татуювання і проклала шлях в цю професію для багатьох сучасних жінок.

На тілі Вагнер були патріотичні тату, мавпочки, метелики, леви, коні, змії, дерева, жінки, а також її власне ім'я на лівій руці. Багато з цих малюнків зробив її чоловік, і вони забезпечували їй славу.

За останні 100 років у суспільстві сформувався стереотип стосовно жінок з татуюваннями. Існує помилкове сприйняття того, що вони обов'язково повинні бути "поганими дівчатами". Це так само стереотипно, як думати, що зробити собі тату можуть тільки моряки і кримінальники.

На відміну від Вагнер, перша британська жінка-майстер тату Джессі Найт відчула на собі, що таке сексизм в роботі. На деяких знімках її клієнтки більше схожі на моделей пінап. Однак Найт добре знала свою справу і в 1955 році отримала звання кращого тату-майстра Англії.

Вагнер померла в 1961 році, залишивши після себе спадщину для всіх жінок — розкутість і свободу. Тоді світ тату був в основному заповнений чоловіками. І хоча жінки і сьогодні в цій сфері представлені в меншості, проте саме Вагнер показала, що вони теж здатні займатися цим мистецтвом, і послужила натхненням для багатьох сучасних татуировщиц.

"Знай.uа" також нагадує про 10 бородатих жінок, що змінили уявлення про красу.