Це сталося в Португалії в XIV в. У 1339 спадкоємець престолу, син короля Афонсу IV, за наполяганням батька одружився на принцесі Констанці Кастильскій.

Шлюб був не по любові, а з династичними цілями, інфант не відчував до дружини ніжних почуттів. Разом з нею в Лісабон прибула численна свита, і в числі фрейлін була знатна кастильска дама Інеш де Каштру. Майбутній король Португалії закохався в неї з першого погляду, і дівчина відповіла йому взаємністю.

Короля Педро I і його кохану Інеш де Каштру часто називають португальськими Ромео і Джульєттою. Ось тільки король зайшов набагато далі. Так як смерть нареченої не стала причиною відмовлятися від весілля з нею. Легенда про їх кохання жива досі, але з часом вона обросла такою кількістю міфів, що зараз досить складно відокремити правду від вигадки. Але ми спробуємо.

Популярні новини зараз

Українці зможуть отримати грошову компенсацію: кому слід звернутися до відділення "Ощадбанку"

Гарчать та кусають оточуючих: серед підлітків шириться дивна субкультура

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Показати ще

Згідно з історичними відомостями, через 7 років після весілля дружина Педро померла при пологах. З тих пір він вже не вважав за потрібне приховувати свої стосунки з Інеш. Педро перевіз її до палацу і оголосив про рішення одружитися з нею. Король Афонсу не міг цього допустити - Інеш походила з кастильского знатного роду, члени якого були прихильниками повернення Португалії під владу Кастилії.

Брати Інеш брали участь в політичних інтригах кастильского двору, і португальська знать побоювалася їх впливу на Педро. Це могло призвести до чергової війни з сусідньою державою. Але почуття, закоханих один до одного з часом ставали тільки міцніше.

Інеш народила інфанту чотирьох дітей, і радники короля боялися, що рано чи пізно вони стануть претендувати на престол, через що в країні може початися громадянська війна. Радникам вдалося переконати короля в тому, що єдиний вихід - вбити Інеш. Він відіслав сина у військовий похід і відправив до жінки найманих вбивць.

Існує кілька версій щодо страти Інеш.

Згідно з однією з них, дізнавшись про свою долю, Інеш разом з дітьми кинулася в ноги королю, і він був настільки зворушений цією сценою, що не наважився виконати вирок. Саме ця версія лягла в основу сюжету картини Карла Брюллова "Смерть Інеси де Кастро".

На жаль, це всього лише легенда, а реальність була куди більш суворою.

Насправді в 1355 р Інеш де Каштру все-таки вбили, ось тільки обставини її смерті точно не відомі - чи то вона була заколота трьома найманими вбивцями, чи то обезголовлена ​​за звинуваченням у державній зраді.

Так чи інакше, дізнавшись про смерть своєї коханої, Педро присягнувся помститися за неї. Він підняв заколот проти свого батька, і громадянська війна в країні все-таки почалася. Незабаром Афонсу помер, і його син в 1357 році став королем Португалії.

Педро I знайшов вбивць і власноруч розправився з ними, вирвавши їм серця. А незабаром він оголосив про своє рішення одружитися на Інеш!

Так 25 червня 1361 р став днем ​​найстрашнішої коронації в історії, тіло покійної витягли зі склепу, через 6 років після смерті, одягли в весільну сукню і посадили на трон. Педро поклав корону на голову Інеш, коронував її посмертно.

А потім король змусив всіх придворних схилятися над мертвим тілом Інеш і цілувати її руку - таким чином вони присягали на вірність королеві.

На щастя, після цього тіло помістили в саркофаг в монастирі міста Алькобаса.

Є версія, що ця моторошна церемонія знадобилася Педро лише для того, щоб у нього була законна підстава поховати Інеш в королівській усипальниці.

У 1367 р Педро I помер і, згідно з його волею, був похований поруч з саркофагом своєї, законною, дружиною Інеш. Їх гробниці поставили одну навпроти іншої, щоб в день Страшного суду вони змогли піднятися назустріч один одному. Напис на саркофазі говорить: "до кінця світу ...".

Цей сюжет неодноразово лягав в основу театральних постановок, а в 2009 році у Франції про Інеш і Педро зняли художній фільм "Мертва королева".

А португальці не бачать підстав сумніватися в цій історії, яка давно набула статусу національного міфу.

Нагадаємо, як чуттєвий Моцарт обожнював свою Констанцію.

Як повідомляв портал "Знай.uа", на Русі під час посівної, щоб земля добре родила, було прийнято працювати голяка або займатися любов'ю прямо на полі.

Також "Знай.uа" писав, як муза Пушкіна відхопила собі чоловіка на 20 років молодше.