Якщо ви часто думаєте про те, що народилися не в ту епоху, а "раніше було краще", що ж, доведеться вас засмутити.

Автор блогу Dameoz розповів про всі мракобісся Середньовіччя. Повірте, дізнавшись життя того періоду, ви будете дякувати Богу за нашу прекрасну реальність.

1. Середньовічні ліки

Золото у вигляді порошку, яке нібито робить людину сильнішою, і "лікувальна" ртуть, яка допомагала від сифілісу. Після цього відбувалося прощання з серцево-судинною системою і смерть від отруєння. А чули коли-небудь про клізму з шлункового соку кабана? А про порошок з єгипетських мумій?

2. Кровопускання

Популярні новини зараз

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще

Прямий наслідок попередніх помилок. Відбувалася ця не дуже приємна процедура з використанням голок або п'явок. І якщо про це ви, напевно, чули, то спосіб лікування гемороя в Середні віки точно стане для вас новинкою. А лікували цю болячку з допомогою...розпеченої кочерги! Єдиним знеболювальним у цей неприємний момент був алкоголь. Так що, може, краще все-таки кровопускання?

3. Дитяча праця

Ще одне дивне переконання полягало в тому, що прикраси та предмети, зроблені дітьми, можуть принести удачу і взагалі стати оберегами. Вважалося, що їм передається дитяча невинність. Тому кравцям допомагали маленькі дівчатка 5-7 років. Виправдання дитячої праці релігійними віруваннями — поширена для середньовіччя практика.

4. Викрадення дітей "містичними" істотами

Це вірування було популярним в середньовічній Англії. Там вважалося нормальним, що дітей постійно викрадають німфи. Їх чаклунські істоти нібито замінювали на "підмінчиків" — вони-то і були прокляті і постійно хворіли. Швидше за все, це марновірство було пов'язане з неприйняттям реальності людей того часу.

5. Харчові звички

У Середні століття вважалося, що в брюссельській капусті живе нечиста сила, а впоратися з нею можна, тільки розрізавши качан хрест навхрест (мабуть, імітуючи розп'яття). Що ще незрозуміло і дивно - під час посту людям заборонялося їсти все м'ясо, крім бобрів. Чому так? Раніше вони вважалися не тваринами, а рибою. Ось така вигадлива деталь.

6. Ченці, які переписували книги, звинувачували в своїх помилках демона

Більш того, у них був конкретний демон для звинувачень - Тетевілус. Багато хто вважає, що в середньовіччі в чаклунстві частіше звинувачували жінок - насправді більше дісталося чоловікам. Адже тільки вони могли стати справді могутніми магами і чаклунами, а жінками просто могли керувати слабші демони.

7. Відсутність каналізації

Саме завдяки цій незручності з'явилося взуття на підборах і платформі. Митися в Середні віки теж було "грішнувато" - запахи літали дійсно мерзенні. При чому, пахли всі - і прості люди, і аристократи.

8. Чхання

Ви напевно чули про те, що можна спустити дух, коли ти чхаєш. Звідси звичка благословляти вас у всіх оточуючих — вона відбувається через страх померти без божого благословення.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", ви можете дізнатися про снайтрашніші хвороби Середньовіччя, які забирали життя мільйонів.