Легендарний король Артур, міфологічний національний герой Британії, який жив, за переказами, в V-VI століттях нашої ери, міг бути вихідцем з території сучасної України.

Про це у своєму Facebook написав український історик і політолог Олександр Палій.

За інформацією історика, в Великобританії "з недавніх пір" стала популярна теорія про те, що король Артур був сарматом. Як відомо, сармати - кочове плем'я, яке заселяло територію сучасної України з III століття до нашої ери аж до II століття нашої ери.

" Аргументи не те що однозначні, але вагомі. По-перше, римляни справді наприкінці 2 ст. н.е. поселили в Британії 5500 сарматських найманців-кіннотників для захисту північного валу (вал Адріана, побудований римлянами при імператорі Адріані для запобігання набігів кельтських племен піктів і бригантів-ред.)", - зазначає Палій.

Історик також вказує на те, що лицарі легендарного короля Артура - важкі воїни-вершники, нетипові для місцевого кельтського населення. А от в сарматів були так звані катафрактарії - важкоозброєні кінні воїни.

" По-третє, легенда з мечем "Ескалібуром", який треба витягти з каменя щоб стати королем, аж занадто сарматська за мотивами. У сарматів, як і в скіфів, існував культ меча, культові мечі на вершечку жертовників", - зазначив Палій.

Популярні новини зараз

Головне за 30 вересня: путін впав у марення, Зеленський подав заявку до НАТО, Каменських злила Ані Лорак, а Аліна Паш почула поклик

Україна подала заявку на пришвидшене приєднання до НАТО: Володимир Зеленський зробив термінову заяву

На українських АЗС піднялися ціни на бензин: яка ситуація з іншими видами палива

Світло доведеться економити: здорожчання електроенергії на 84% не залишить вибору, яким буде тариф для населення

Показати ще


"На додачу, місцеві філологи познаходили в Британії чимало власних назв місцевостей, можливо, сарматського походження. Все це досить непевно. Але, теоретично, цілком могло бути, адже зафіксоване в письмових джерелах число сарматських найманців - дуже чимале як для острова", - резюмував історик.

У коментарях до посту користувачі соцмережі з натхненням відреагували на опубліковану істориком інформацію.

Нагадаємо, що співачка Руслана назвала українців нащадками шумерів - народу, що населяв територію Південної Месопотамії (сучасний Ірак) аж до II тисячоліття до нашої ери.

Як повідомляв портал "Знай.ua", заява співачки Руслани про те, що предками сучасних українців були стародавні шумери, поклал початок гарячим суперечкам в соцмережах.