Пантелеймон Куліш – дуже важлива людина в історії України. Він був не тільки письменником, а і дуже успішним фольклористом, етнографом, редактором, перекладачем. Крім цього, однією з головних його заслуг вважається створення першої в історії фонетичної абетки для української мови, яка зараз лежить в основі сучасної української мови. І в честь того, що 7 серпня день народження Пантелеймона Куліша, ми вирішили написати вам найцікавіше з його біографії.

День народження Пантелеймона Куліша: найцікавіше з біографії письменника

Пантелеймон народився в невеликому селищі Воронежі. Він з самого дитинства мріяв навчатися в Київському національному університеті. Але цьому завадила відсутність документів, що підтверджують дворянське походження хлопця. Незважаючи на це, він все-таки втілив свою мрію, і зумів отримати дуже хорошу освіту.
Пантелеймон Куліш чудово володів і писав і українською і російською мовами. А Іван Франко називав його "перворядною зіркою" серед українських письменників.
І, до речі, Пантелеймон Куліш написав перший український історичний роман "Чорна рада".

У 1847 році Пантелеймон Куліш одружився з Олександрою Білозерською, яка пізніше стала письменницею. До речі, боярином на їхньому весіллі був веселий і цікавий друг Куліша – Тарас Шевченко.
Куліш був одним з учасників Кирило-Мефодіївського братства. За це його заарештували й повернули до Петербурга, де три місяці письменника мучили і катували на допитах.

У 1867 році він видав свою "Граматику". Вона була дуже інформативною для читачів, але незважаючи на це, Пантелеймон Куліш вирішив її перевидати і додати в неї невеликий курс історії України.
Так само, Пантелеймон Куліш відомий діяльністю перекладача. Раніше, завдяки письменнику, українці могли читати твори Гете, Гейне, Байрона, Шиллера, Шекспіра, Некрасова і Пушкіна.

Популярні новини зараз

Астролог побачив у травні "лихо" для України

Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей

На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого

Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять

Показати ще

Помер Пантелеймон Куліш 14 лютого 1897 року на своєму хуторі Мотронівки.