З 27 по 28 липня українці відсвяткують 1030-ю річницю з дня Хрещення Русі. При цьому дата відзначається в країні з 2008 року. Читайте підбірку цікавих фактів про те, хто і коли хрестив Русь.

Коли хрестили Київську Русь

28 липня православні християни відзначають день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира. В цей же день відзначається День Хрещення Русі. Ця дата вважається умовною, так як у істориків немає єдиної думки і підтвердження того, що хрещення Русі відбулося саме в 988 році. З літописів відомо, що християнська віра на Русі з'явилася раніше, ніж князь Володимир провів масовий обряд хрещення. Історія свідчить, що князь Аскольд у 882 році намагався запровадити християнство, при цьому повноцінно зайнялася поширенням православ'я княгиня Ольга, яка стала християнкою в Константинополі в 955 році.

Навіщо князь Володимир хрестив Русь?

Головною причиною для Володимира Великого хрестити Русь стало бажання об'єднати землі, щоб зміцнити князівство. І правитель чудово усвідомлював, що для цього потрібна єдина релігія.

У 986 році він пройшов "випробування вір" і прийняв послів від католиків, мусульман та іудеїв, які пропонували йому прийняти свою віру. Згідно з літописом, князь Володимир знайшов безліч аргументів проти цих вір і віддав перевагу саме християнству.

Зцілення князя Володимира перед хрещенням Київської Русі

Багато істориків стверджують, що хрещенню Русі передувала ще одна подія, яка сильно зміцнила віру в Господа князя Володимира. Перед хрещенням київський правитель захворів невідомою недугою і раптово осліп, але після хрещення князя відразу повернувся зір і він став абсолютно здоровий. Так, він був упевнений, що прозріння до нього прийшло лише після християнства, тому і вирішив хрестити всю Київську Русь.

Популярні новини зараз

Ухилянтам готують суворі обмеження: зроблять все, щоб йшли до ТЦК

Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну

Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким

Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати

Показати ще
Поява перших гривень

На момент хрещення Київської Русі в державній скарбниці майже не залишилося грошей. Через це почали виготовляти перші гривні, відлиті з монет, які раніше вийшли з обігу. На більшості монет Володимир Великий сидить на престолі. Також на монетах розміщено напис: "Владимѣръ на столѣ" (Володимир на престолі).

Нагадаємо, що саме видовищне святкування Дня Хрещення Русі традиційно проходить під Києвом – у Стародавньому Києві в "Парку Київська Русь".

Як повідомляв портал Знай.uа, віруючих розділять в найбільше свято.

Також портал Знай.uа писав, що молебень на Володимирській гірці і хресний хід 27 липня перебуває під питанням через масове блокування заходів.