Пік ядерної мегаломанії припав на 60-ті роки - на безлюдному радянському півночі, де острів Нова Земля, військові СРСР підірвали "Цар-бомбу". Так розпочалась епоха самознищення людства.
Фахівці розповіли про найпотужніші ядерні вибухи в історії.
Дев'ять років тому ООН оголосила 29 серпня Міжнародним днем дій проти ядерних випробувань для активізації дій з інформування, освіти та підкреслення необхідності заборони таких тестів для побудови безпечного світу.
Організація закликає країни, що не ратифікували Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань, зробити це якомога швидше, однак в Індії, Пакистані та КНДР це звернення вперто ігнорують, інші держави не проти обзавестися ядерною зброєю (ЯО), а основні члени клубу вдосконалюють свої арсенали. Пхеньян ратифікував Договір про нерозповсюдження ЯО в 2003-му, а через три роки відкликав підпис і почав тестувати бомби. До якої напруженості в світі це призвело за останні роки, вже відомо.
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Історія ядерних вибух починається з літа 1945 року, коли армія США провела випробування "Трініті", а один з творців бомби, Роберт Оппенгеймер, сказав крилату фразу про те, що "світ вже не буде колишнім". Через місяць після цього пішла бомбардування Хіросіми і Нагасакі, в якій загинули до 250 тисяч осіб. Це єдине використання ЯО на поразку.
Радянський Союз, скопіювавши американську бомбу, вперше випробував ЯО чотири роки по тому - в кінці літа 1949-го Лев. Але, як видно по таблиці, п'ять найпотужніших тест-вибухів в історії вироблені в СРСР, причому на початку 1960-х.
У 1952 році в ядерний клуб з вибухом 25 кілотонн тротилового еквівалента на північний захід від Австралії увійшла Британія, а в 1960-м Франція в алжирській пустелі підірвала і свою першу бомбу - її потужність була втричі більше нагасакської.
Першу термоядерну бомбу випробували США: в листопаді 1952 року на атолі Еніветок утворився величезний кратер від більш ніж 10-мегатонного вибуху. В кінці літа наступного року СРСР підірвав першу водневу бомбу.
Рекордсмен за кількістю вибухів - США (більше 1000). Союз провів не менше 700 випробувань, Франція - понад 200. Решта країн сильно відстали в цьому плані - по 45 у британців і китайців, а інші не підірвали і десятка бомб.
Дивіться: Ядерний вибух. Настрашніше видовище в історії
Нагадаємо, 29 серпня, столичні правоохоронці отримали повідомлення про те, що в автомобілі Volkswagen, припаркованому за адресою Хрещатик, 8Б, закладено вибуховий пристрій.
Як повідомляв Знай.ua, Путін відправив до Сирії потужну армаду кораблів.
Також Знай.ua писав, що хімічна атака підказала, чим лікувати онкзахворювання.