Раніше всі явища в житті людей, які не мали логічного пояснення, обростали найнеймовірнішими міфами. Хотілося б, звичайно, вірити в чари, але в даному випадку все реально і прозаїчно.

1. Сонячні стовпи

У якому б місці не перебувала людина, вона може спостерігати це явище. Великі розуми пояснюють його досить просто. Сонячні стовпи – оптична ілюзія, яка виникає навколо джерела світла (сонця або місяця). По суті своїй, це результат взаємодії якого-небудь небесного світила і крижаних кристалів в атмосфері.

2. Червона веселка

Криваву веселку можна спостерігати після заходу сонця. В цей час промені долають в повітрі довшу відстань, що впливає безпосередньо на показник заломлення для колірних хвиль. Через це всі кольори, крім червоного, розсіюються.

Популярні новини зараз

Пішов за хлібом – потрапив до армії: що треба перевіряти, перш ніж виходити з дому

Від податкової не втечеш: безкоштовне поповнення карток заборонять

Платіжка збільшиться вдвічі: українцям приготували новий тарифний подарунок

Чоловіків знову кличуть до ТЦК: треба заново пройти процедури

Показати ще

3. Перламутрові хмари

Цю красу можна спостерігати взимку і навесні на Алясці, в Антарктиді, Північній Канаді, Ісландії та інших скандинавських країнах. Перламутрові хмари - неймовірно рідкісне явище. Ще їх називають стратосферными хмарами, так як вони утворюються в нижніх шарах атмосфери (стратосфері на висоті, що не перевищує 27 км, і дуже низькій температурі повітря (нижче -78С).

4. Вулканічна блискавка

Це рідкісне природне явище можна спостерігати тільки в момент виверження вулкана. Коли стовп попелу виривається з жерла, його частинки мають негативний заряд, а згущені вулканічні гази – позитивний заряд, Під час їхньої взаємодії і з'являються видимі розряди.

5. Вимеподібні хмари

Найчастіше це явище спостерігають у США, хоча можливо воно в будь-якій точці планети. По суті своїй, це купчасті хмари, які набувають хитромудрої форми в результаті впливу тропічних циклонів, коли важче повітря починає опускатися і утворює своєрідні кишеньки.

6. Заморожені бульбашки метану

Природне явище неземної краси можна побачити як на озері Авраам у Канаді, так і на Байкалі. У зимовий час, коли води цих водойм покриваються крижаною кіркою, бульбашки газу (метану), які піднімаються з водних глибин, досягаючи поверхні, замерзають. Тоді, крізь прозору товщу льоду можна побачити цю приголомшливу красу.

7. Аврора

Аврора, по суті, те ж саме, що і північне сяйво. Це різнобарвне світіння у верхніх шарах атмосфери виникає при взаємодії азоту та кисню з зарядженими частинками Сонця. Подібним явищем періодично можуть милуватися жителі різних територій полюсів, але спрогнозувати сяйво дуже складно, так що кожен раз воно стає великою несподіванкою та удачею для очевидців.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", уфолог знайшов секретну базу інопланетян.