Численні художники, що століттями зображували розп'ятого Ісуса Христа, помилялися.

Про це повідомляють ЗМІ.

Проте вже друга археологічна знахідка свідчить: цвяхи, якими кати прибили тіло Спасителя до хреста, розташовані на мальовничих полотнах не в тих місцях, де вони повинні бути.

Ступні розп'ятим пробивали не в районі плеснових або предплюсневих кісток, як це зображено практичних у всіх. Насправді ноги кріпили одним цвяхом, котрі проходили крізь обидві п'яти - точніше обидві шпори кістки. Характерні пошкодження саме в цих місцях є на виявлених останках - на кістках людей, які загинули на хрестах на початку першого століття нашої ери. У цей час якраз і був страчений Ісус Христос.

Перше матеріальне підтвердження того, що розп'яття, як кара - жорстока і болісна - дійсно існувало, було отримано лише в 1968 році. Тоді в одному з поховань в Єрусалимі археологи знайшли дві шпори кістки, скріплені залізним цвяхом, на якому зберігся шматочок деревини. Цвях був приблизно 18-сантиметровим, шматочок дерева - 2-сантиметровим.

І ось недавно в журналі Archaeological and Anthropological Sciences з'явився опис другої аналогічної знахідки - по суті другого матеріального підтвердження реальності розп'яття. Італійські вчені з Флорентійського і Феррарского університетів доповіли про результати дослідження скелета, виявленого на півночі Італії в 60 кілометрах від Венеції під час розкопок 2006-2007 років, що проходили на місці стародавніх поховань.

Популярні новини зараз

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Скелет належав чоловікові віком трохи більше 30 років, загиблим і похованим приблизно 2 тисяч років тому. У нього пробита одна п'ята - права. Пробита наскрізь - приблизно так само, як і у жертви політичних репресій з Єрусалиму. Цвяха, правда, не було. Але археологи, дослідивши отвори - вхідний діаметром 9 міліметрів і вихідна діаметром 6,5 міліметрів, все ж таки ризикнули припустити, що і "італієць" був розп'ятий. Йому чомусь "зафіксували" лише за одну п'яту. Характер пошкодження кістки свідчив про те, що вона була прибита до якоїсь твердої поверхні.

Цвяхи в зап'ястях

Італійські археологи запевняють, що "їх" розп'ятий мав характерні пошкодження і на руках. Вони свідчать, що руки були прибиті цвяхами, протикають зап'ястя. А що на картинах? Художники - знову ж масово - зображують розп'ятого Ісуса Христа з пробитими долонями. Тобто, і тут помиляються.

Те, що людина, прибитий до хреста за долоні, довго на хресті не протримається, довів ще в 1931 роки французький хірург П'єр Барбе. Він експериментував з благословення Ватикану і з'ясував: під вагою тіла долоні дуже скоро порвуться. А ось зап'ястя в цьому сенсі набагато міцніше.

Знадобилися кілька десятиліть, щоб "медичного відкриття" знайшлося хоча б одне археологічне свідоцтво - той самий скелет з дірками в п'яті і зап'ястях, досліджений італійцями - нащадками древніх римлян.

До речі, Василіос Цаферіс, який окреслив "першого розп'ятого", зняв з них - стародавніх римлян - звинувачення в тому, що саме вони винайшли страту через розп'яття. Запевняв, що ще в першому тисячолітті до нашої ери так само лютували ассірійці, фінікійці і перси.

Сліди на Туринській плащаниці

Туринська плащаниця - лляне полотно завдовжки 437 і завширшки 111 сантиметрів, яке зберігається в соборі Іоанна Хрестителя італійського міста Турина. На полотні два негативних помилка людського тіла зі слідами каліцтв - спереду і ззаду.

Одні вважають, що саме в цей полотно був обгорнутий і покладений в труну знятий з хреста Спаситель, чиє тіло і відбилося на тканини надприродним способом. "Виявилося" немов на фотоплівці в процесі воскресіння.

Скептики ж підозрюють, що плащаниця все-таки підроблена. Тобто, зображення на ній, якщо і не намальовано, то якимось чином отримано штучно.

Скептики посилаються на дослідження 1988 року, коли три незалежні лабораторії провели радіовуглецеве датування тканини. І прийшли до висновку, що плащаниця була виготовлена ​​в період з 1260 року по 1390. Тобто, справжній вона бути не може. Адже Ісус Христос був розіп'ятий в 33 році нашої ери.

На плащаниці є зображення численних ран, отриманих Спасителем перед смертю. У постаті пробиті зап'ястя. Що археологічно вірно, як тепер з'ясувалося завдяки італійським вченим. Це "подробиця" - на користь автентичності плащаниці. А ось рани на ногах "неправильні" - не в області п'ят. Що дає скептикам ще один привід засумніватися в достовірності реліквії.

Емануель Гуалді (Emanuela Gualdi) з Феррарского університету, що досліджувала скелет розп'ятого, який був знайдений під Венецією, вважає: п'яти страченого прибивали до вертикальної стійки хреста двома способами. Перший - обидві ступні повернені в одну сторону, другий - ступні розгорнуті в різні боки. Гвоздь в будь-якому випадку був один: п'яти поєднували і пробивали разом. Він дозволяв жертві спиратися на нього і тим самим продовжувати її муки.

Парубій закликав Єрусалимського Патріара підтримати надання УПЦ томосу про автокефаліюНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що надто старанний піп шокував інтернет.