Відбитки кінцівок живої істоти археологи виявили на півдні Китаю. Вони залишені, як вважають, близько півмільярда років тому. Два ряди чітких слідів виявила команда археологів з Китаю, знахідка докладно описана в журналі Science Advances.

За оцінкою дослідників, відбитками приблизно 546 мільйонів років, вони відносяться до Эдиакарскому періоду. Таким чином, це найдавніші відбитки двустороннесимметричного тварини, відомі науці.

Знайдені відбитки залишені в скам'янілостях, які виникли в природному регіоні Три ущелини " на річці Янцзи, як вважається, 551-541 млн років тому.

Вчені поки що не розуміють, чи тварина була двоногою або ж кінцівок у неї було більше. Але, ймовірно, воно володіло двосторонньою симетрією. Двустороннесимметричные тварини - найрізноманітніша категорія тварин на Землі. Вони характеризуються парними придатками або кінцівками і віссю симетрії.

Археологічна знахідка відносяться до періоду, коли, як вважають, на нашій планеті тільки почали з'являтися перші тварини. "У минулому вдавалося ідентифікувати сліди, залишені від 530 до 540 мільйонів років тому.

Популярні новини зараз

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

Усього 30 гривень, і ти на зв'язку: у Vodafone підказали, як можна заощадити

Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги

Фанати засудили Могилевську за заохочення доньки: "Не зробили висновків..."

Показати ще

Нові знахідки можуть виявитися старше їх на 10 мільйонів років", - заявив в інтерв'ю Associated Press співавтор дослідження Чжень Чень.

"Щонайменше три категорії тварин мають парні кінцівки. Це членистоногі, наприклад бджоли; аннелиды, такі як кільчасті черви; і тетраподы, наприклад, люди. Це міг був артропод або аннелид, або хтось із їхніх предків", - каже він.

Судячи по слідах, тварина час від часу робив зупинки, на що вказують відповідні шляхи руху поглиблення в грунті - можливо, у пошуках їжі.

Як повідомляв портал "Знай.uа", археологи виявили в Кенії найдавніше поселення, яке колись змогло пережити виверження індонезійського вулкану. На цій стоянці людей були виявлені унікальні інструменти, які фахівцями датуються 78 000 років тому.

Групі вчених на чолі з директором Інституту людського розвитку Суспільства Макса Планка Миколою Боівином вдалося знайти, відкопати і вивчити стоянку давніх людей в Кенії. Експерти впевнені, що цим людям вдалося пережити глобальну катастрофу – виверження індонезійського вулкану Тоба, яке відбулося 74 000 років тому.

Саме виверження цього вулкана послужило поштовхом до настання холоду в Африці, у зв'язку з чим сильно скоротилася чисельність населення. Вважається. Що через 6000 років чисельність населення в цьому регіоні почала стрімко зростати і людство неухильно продовжило технічний розвиток.