Вчені Університету штату Арізона натрапили на дивну археологічну знахідку. Вони знайшли стародавнє місто Теотіуакан, яке побудоване за принципом сучасних мегаполісів.

Про це повідомляє IBT. Теотіуакан мав статус міста-держави. Він процвітав в період з 100 по 650 роки нашої ери. Нащадки інків і ацтеків змогли створити поліс, де проживало 100 тисяч чоловік.

Міста будували на основі встановлених принципів. У центрі розміщували храми, королівський палац і площа. Навколишні житлові райони були більш хаотично розташовані.

"Дизайнери Теотіуакана відкинули більшість цих принципів на користь нового і радикального набору концепцій планування. Райони міста були сплановані краще. У більшості домогосподарств були індивідуальні входи в будівлі. Приміщення були побілені штукатуркою і прикрашені фресками, а багаті поселенці встановлювали на даху керамічні або кам'яні деталі ", - розповів учений Майкл Сміт.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім

Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються

Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати

Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону

Показати ще

Така організація житлових кварталів була необхідна через те, що Теотіуакан був найбільшим містом на той час. Його побудували за принципом сітки, що робило древній мегаполіс більш придатним для судноплавства.

Крім того, Теотіуакан був одним з двох найбільш густонаселених міст. Це було аномалією для того історичного періоду. Лише через десятиліття місто перевершила ацтекська столиця Теночтітлан.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, вчені знайшли дивну гробницю, яка відноситься до періоду першої глобалізації.