У Закарпатській області природоохоронці показали запис з супутника, який яскраво демонструє, до чого людство доводить природу: близько 50 гектарів території, яка раніше була Карпатськими лісами, тепер всіяна пнями. Якщо не зменшити темпи, то зовсім скоро українці в буквальному сенсі почнуть задихатися.



Про це представники Всесвітнього фонду природи WWF в Україні пишуть на своїй сторінці Facebook.

"Ще 13 гектарів тут почали рубати незважаючи на "період тиші". Зараз ведеться слідство", - йдеться в повідомленні.

У фонді також уточнили, що зйомку зробили в експедиції в Усть-Чорнянського лісництво (Мокрянський лісомисливське господарство) спільно з представниками Державної екоінспекції та журналістами.



Екологи відзначили, що лісорубні квитки були виписані більш ніж на 20 ділянок, кожен з яких площею менше 1 га. Це викликало підозру про можливість порушення закону "Про оцінку впливу на навколишнє середовище".

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Згідно з цим законом, при рубці на території понад 1 га є обов'язковим проведення громадських слухань. Тому експерти звернулися із заявою до Державної екологічної інспекції про необхідність здійснити термінову перевірку цієї території.



"Коли нам нарешті вдалося потрапити на місце, ми були вражені масштабом суцільних вирубок. Також, незважаючи на "період тиші", з 7:00 до 12:00 невідомі особи вирубали близько сотні дерев. Вибірково оглянувши пні свіжозрізаних дерев, ми виявили, що відсоток хворих дерев може бути значно менше, ніж зазначений в документації", - розповів Дмитро Карабчук, координатор проекту "Лісова варта" WWF в Україні.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що вчені попередили про жахливу катастрофу, яка зовсім скоро може статися на Чорному морі. Вже зараз на моніторинг проблеми виділили декілька мільйонів євро.