В Україні інтернет-провайдери почали блокування цілої низки російських ресурсів.
Зокрема, недоступними будуть сайти "Росії сьогодні", ВГТРК, Першого каналу, НТВ, РЕН-ТВ, ТНТ, "Зірки", "Каруселі", "Бобри" та багато інших.
Блокування російських сайтів: досвід України
Як відомо, закриття російських інтернет-ресурсів стало, по суті, першим обмежувальним заходом у вільному українському інтернеті. На думку українських правозахисників, що заборона не допомогла припинити поширення пропаганди, однак стало серйозним обмеженням волі в мережі:
Приміром, "ВКонтакте" та інші російські соцмережі — це тільки майданчик, на якому люди спілкувалися. Заборонити, обмежити технічними засобами поширення пропаганди в інтернеті неможливо.
Де у світі блокують російські сайти?
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Існує думка, що треба закривати доступ тільки до небезпечного контенту. Тобто у тому випадку, якщо спецслужби вважають за доцільне провести перевірку і на державному рівні винести таку пропозицію.
Натомість експерти твердять, що обмеження інтернету — світовий тренд, і заходи, які приймає Україна, не настільки суворі, як дії Росії. Там рішення про блокування сайтів ухвалює "Роскомнагляд", а за новим законом блокуватися повинні також ресурси, що допомагають обійти заборону — VPN та анонімайзери.
Дивіться: Турчинов закликав провайдерів вже почати блокувати російські сайти