Зубович Ігор Олегович – виконуючий обов'язки голови Державної екологічної інспекції України.

Біографія та освіта

Ігор Зубович народився у 1981 році. Одружений, разом із дружиною Наталею виховують доньку Єву. Жінка працює у Міністерстві юстиції України на посаді заступника начальника відділу по роботі з держмайном Управління забезпечення та документообігу.

Через 27 років після появи на світ, у 2008 році, він закінчив НАУ та здобув повну вищу освіту за спеціальністю "Землевпорядкування та кадастр", а також Інститут інформаційних технологій та землеустрою при Національному авіаційному університеті (спеціальність "Геодезія").

За дев'ять років після цього на навчанні Ігор Зубович не зупинився. У 2017 році він поповнив список закінчених ВНЗ, оскільки вивчився на спеціальність "Правознавство" у Національному університеті біоресурсів та природокористування (НУБіП). А невдовзі - "Публічне управління та адміністрування" у Національній академії держуправління при Президентові України (НАДУ) та на даний час проходить навчання в аспірантурі Академії праці, соціальних відносин і туризму.

Кар'єра

Зубович розпочав кар'єру на державній службі ще у 2009 році, після закінчення навчання у ВНЗ. Здебільшого це були керівні посади, зокрема, у Київській обласній державній адміністрації, у Головному управлінні Держкомзему у Київській області.

У подальшому Ігор Олегович з 2017 року працював у Державній екологічній інспекції України. І окремо займався цим питанням з 2018 по 2019 рік як керівник на Херсонщині, а у 2021 році очолив Держекоінспекцію у Південно-Західному окрузі (Миколаївська та Одеська регіони.

2 грудня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо необхідності покладання виконання обов'язків голови Державної екологічної інспекції України на Зубовича Ігоря Олеговича — тимчасово. До цього дня він досі перебуває на цій посаді як "виконувач обов'язків".

Відразу слід зазначити, що, з початку його призначення на цю посаду, результати здійснення держконтролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також раціонального використання та відтворення природних ресурсів було покращено. Лише у грудні 2021 року було проведено на 38% більше перевірок (3138 замість 2276 перевірок у грудні 2020) територіальними та міжрегіональними органами Держекоінспекції.

Крім того, загальна сума накладених штрафних санкцій на 85% більша за грудень 2021 року у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року — 1 млн. 28 тис. грн. замість 555 тис. грн.

2022 - початок повномасштабної війни Росії проти України - в роботу Держекоінспекції через це були внесені істотні корективи. Так, 1 березня 2022 року було створено Оперативний штаб під головуванням Ігоря Зубовича за участі народного депутата України Олени Криворучкіної, до складу якого включено представників РНБО, СБУ, Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування, інших державних органів, громадськості та відповідних експертів. На Держекоінспекції наразі висить значна відповідальність за визначення шкоди, заподіяної довкіллю України внаслідок збройної агресії з боку російської федерації.

Виконувач обов'язків голови Держекоінспекції за 2022 рік брав участь у міжнародному екологічному семінарі у Брюсселі, інформуючи міжнародне співтовариство про заходи, проведені та майбутні щодо європейської інтеграції; проводив зустріч зі знімальною групою телеканалу "KelvinFilm" (Німеччина), щоб у  документальному кінофільмі було зафіксовано реальні масштаби збитків, завданих росіянами навколишньому природному середовищу України.

У 2023 році керівництво Держекоінспекції провело зустріч із представниками ООН для необхідності розгляду питання реалізації проекту міжнародної технічної допомоги "Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф". У рамках цього проекту, за участі ПРООН в Україні за сприяння посольства Швеції в Україні передбачається створення спеціального Координаційного центру з оцінки шкоди довкіллю, а також придбання та передача Держекоінспекції мобільних сертифікованих лабораторій, які дозволять працівникам Держекоінспекції оперативним чином реагувати на виклики сьогодення під час військового часу щодо необхідності фіксації шкоди довкіллю нашої країни, яка завдається діями країни-агресора. Вказаний проект міжнародної технічної допомоги передбачає фінансування у розмірі біля 7 млн. євро.

Крім того, Держекоінспекція України приєдналася до IMPEL — Мережі ЄС щодо імплементації та правозастосування екологічного права, в рамках якої учасники обмінюються інформацією та досвідом, обговорюючи шляхи вирішення сучасних екологічних проблеми на материку. Для України це означає подальше покращення функціонування системи захисту довкілля та покращення процесу імплементації європейського законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища.