Біографія

Олександр Анатолійович Качура народний депутат України, доктор філософії в сфері права і адвокат родом з Сумської області. Нині живе в Києві.

Олександр Анатолійович народився 18 серпня 1990 року. Визнаний кращим адвокатом України в 2018 році.

Сім'я

Олександр Качура одружений, його супутниця Катерина Качура. Донька Злата.

Олександр Качура

Освіта

Олександр Качура має три вищі освіти, є доктором філософії в сфері права.

Перший свій диплом навчаючись паралельно з основною юридичною освітою захистив у 2012 році в Міжнародному університеті фінансів, за спеціальністю «Міжнародний менеджмент управління».

У 2013 році з відзнакою закінчив Київський політехнічний інститут, де отримав повну вищу юридичну освіту за спеціальністю «Правознавство».

У 2015 році завершив навчання на заочному відділенні Київського національного університеті імені Тараса Шевченка, за фахом «Політологія».

У 2016 році достроково захистив дисертацію, після чого отримав диплом доктора філософії в сфері права в Науково-дослідному інституті інформатики і права Національної академії правових наук.

Кар'єра і діяльність

По закінченню школи та до вступу в університет працював слюсарем на промисловому підприємстві в рідному місті Конотоп.

Вже на другому курсі університету почав працювати в юридичній сфері. У 2012 році створив власну юридичну фірму, яка з 2016 року працювала під брендом «Kachura Lawyers».

Олександр Качура отримав від Асоціації адвокатів України нагороду «Адвокат року 2018».

Адвокатська компанія «Kachura Lawyers» знаходилась в списку лідерів на юридичному ринку та входила до списку ТОП 100 юридичних фірм України.

Адвокатська фірма Олександра Качури представляла інтереси артиста Олега Винника, «RS music», бізнесмена та мера Глухова Мішеля Терещенка, співака DZIDZIO, екс-міністра оборони Анатолія Гриценка та інших.

До обрання народним депутатом України, Олександр Качура був позаштатним радником глави Адміністрації президента.

Також був адвокатом політичної партії «Слуга Народу» та президента Володимира Зеленського.

На позачергових парламентських виборах Олександр Качура балотувався від партії «Слуга Народу» під №48 в загальному виборчому списку.

21 липня 2019 він був обраний народним депутатом України і увійшов до складу Верховної Ради України.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Громадська діяльність

У 2012 був обраний лідером Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Об’єднана молодь України».

У 2014 році був учасником Революції Гідності, в ході конфлікту на сході України допомагав як волонтер добровольчому батальйону ОУН.

До того як стати народним депутатом України, Олександр Качура був членом громадської ради при Міністерстві юстиції України.

Також адвокат входив до експертної ради Верховної Ради України з питань внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України. Основна мета – напрацювання змін, які дають змогу захистити малих підприємців від незаконних дій правоохоронних органів на стадії ведення досудового розслідування.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну активно підтримує різні підрозділи ЗСУ та Нацгвардії. Став ініціатором та засновником платформи «Поряд» що працює для допомоги українцям, які постраждали від війни.

Законотворча діяльність

Є автором та співавтором понад 200 проектів законів України, постанов Верховної Ради України.

Ключові ініціативи:

  • щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення» (реєстр. № 3515)
  • щодо скасування недоторканності народних депутатів України (Закон № 388-IX)
  • щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції (Закон № 329-IX)
  • щодо визнання учасниками бойових дій осіб, які брали безпосередню участь в здійсненні заходів необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (реєстр. № 7322)
  • щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України» (Закон № 978-ІХ)
  • про вчинення Російською Федерацією геноциду в Україні (Постанова 2188- IX)
  • щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (Закон № 930-IX)
  • щодо виключення можливості здійснення державних закупівель без використання електронної системи закупівель (Закон № 1599- IX)
  • щодо збереження санаторних шкіл та захисту прав учасників освітнього процесу (Закон 2208-IX)
  • щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС (Закон 1822- ІХ)
  • про зупинення підвищення тарифів на енергоносії та перегляд їх розмірів» (реєстр. № 4581)
  • про місцевий референдум (реєстр. № 5512)
  • щодо належного виконання обов’язку держави у соціальній підтримці сімей при народженні дитини» (реєстр. № 5585-2).