Дата народження: 24 травня 1970 року.

Освіта

1977-1987 рр. - роки навчання у середній донецькій школі.

Із 1987 р. навчався на вечірньому відділенні Донецького індустріального технікуму.

1988-1989 рр. – призвали на службу до apмії. Військове звання - капітан запасу.

1989-1993 рр. - із золотою медаллю закінчив Донецьке вище військове училище інженерних військ та військ зв'язку. Отримав кваліфікацію соціального психолога-педагога.

2001 р. - Харківська філія Української академії державного управління при Президентові України. Кандидат наук з державного управління.

2007 р. - Донецький національний університет. Освоєна спеціальність - «правознавство», магістр права.

Трудова діяльність

1987 р. - свою трудову діяльність почав у 17 років.

1993 р.-1997р. – працював на посаді інспектора Донецької митниці .

1997 р. – 2005 р.- обіймав керівні посади Донецької митниці Державної митної служби України.

З вересня 2005 р. займав пост заступника начальника Департаменту ризиків та аудиту.

Серпень 2006 - січень 2008 року - перший заступник Голови державної митної служби України.

У травні 2008 року призначений керівником Департаменту апарату РНБОУ.

З березня 2010 р. - начальник Енергетичної регіональної митниці.

З листопада 2011 року - помічник голови ДПС України.

З травня 2012 року –помічник міністра й начальника Управління взаємодії із центральними органами виконавчої влади.

Квітень 2014 - серпень 2014 року -  помічник-консультант народного депутата України.

З 2014 року в порядку переведення призначено на посаду начальника управління організації митного контролю та оформлення Департаменту митної справи Державної фіскальної служби України.

З жовтня 2014 року призначений на посаду першого заступника митниці Київської митниці ДФС.

У червні 2015 р. призначений на посаду заступника начальника Київської міської митниці ДФС.

У квітні 2016 р. обіймав посаду помічника-консультанта народного депутата України.

Квітень 2016 р. – січень 2019 р. -  керівні посади Київської міської митниці ДФС.

Січень 2019- травень 2020 року - начальник Київської міської митниці ДФС.

Червень 2020 – теперішній час - заступник начальника Київської митниці Держмитслужби України.

Компромат

Волонтер Генадій Друзенко пропонує звернути увагу на тих, хто сьогодні знаходиться у керівництві української митниці а саме - заступника голови ДМС Руслана Черкаського. 

"Черкасський Руслан Анатолійович – заступник голови Державна Митна Служба України. Судячи з офіційної біографії, ніколи не працював в бізнесі. З 1993 року з перервами працює в органах ДМС. З 32 років трудового стажу 31 – на державній службі. Типовий представник "донецького клану" – стрімке карʼєрне зростання (аж до першого заступника Голови ДМС) припадає на перше та друге премʼєрство Януковича. Судячи з усього, "незамінний професіонал", який забезпечує виконання митницею усіх забаганок влади, незалежно від імені чинного президента, премʼєра та складу парламента. А тепер, увага "орієнтування": людина, що жоддного дня не працювала в бізнесі: катається на Bentley та Land Cruiser, номера якого відсутні в реєстрі МВС України; має нерухомість не тільки в центрі Києва й в ОАЕ; а також оформлені на брата: кілька квартир на Старонаводницькій; будинок площею майже 350 кв.м., в якому фактично проживає заступник голови ДМС, по вул. Петра Радченка в Києві", – перераховує Генадій Друзенко. 

Також волонтер зауважує, що брат митника Руслана Черкаського працює... у рибному господарстві "ДНР". 

"Але що найцікавіше: в квітні 2017 року рідний брат Руслана Черкасського Валерій, в домі якого в Києві проживає заступник голови ДМС, отримав службове повідчення т.зв. "Государственного комитета водного и рыбного хозяйства ДНР", а в 2019 році – дозвіл для переміщення осіб через лінію розмежування у межах Донецької та Луганської областей. До речі, рідний брат заступника голови ДМС досі зареєстрований (і на 05.08.2019 фактично проживав) в окупованому Донецьку. Про цивільну жінку Черкаського, яка любить не тільки заступника голови ДМС, а й білі мерседеси "кубіки", поки промовчу. Напевно заробила на красиве життя наданням послуг з "естетичної медицини" в своїй фірмі, яка хоч і знаходиться в центрі Києва, досі НЕ має україномовної версії сайту – тільки російську...", – дивується волонтер. 

Насамкінець волонтер закликав відповідні органи звернути увагу на митника, адже громадськості дуже цікаво, звідки у Руслана Черкаського, який все життя працює на державній службі, кошти на елітні автівки та нереально дорогу нерухомість. 

"Невже Вам приємно доношувати кадри Януковича тільки тому, що вони безвідмовно виконують план з надходжень ПОВЗ державний бюджет?", – звернувся Генадій Друзенко до Президента Володимира Зеленського. 

Грамоти та досягнення

Пам´ятний нагрудний знак «За сумлінну службу в митних органах України», 2001 р.; нагрудний знак «Почесний митник України», 2001 р.; нагрудний знак «За сумлінну службу в митних органах України» III ступеня, 2005 р.; нагрудний знак «15 років митній службі Україні», 2006 р.; нагрудний знак «За звитягу» I ступеня, 2007 р.; медаль «За сприяння в oxоронi державного кордону України», 2007 р.; подяка Служби безпеки України із врученням нагрудного знаку, 2007 р.; почесна відзнака апарату РНБО України III ступеня, 2009 р.; нагрудний знак «За заслуги», 2010 р.

Руслан Черкасський прийняв присягу державного службовця у 1995 р. На сьогоднішній день він займає пост заступника начальника Київської митниці Державної митної служби України. За роки роботи Руслан Анатолійович отримав багато нагород і почесних звань.

Сімейний стан

одружений, має трьох дітей.