Володимир Вікторович Буряк — український політик, запорізький міський голова (2015-2020 роки). Є фігурантом низки антикорупційних розслідувань. Всі деталі кримінальних справ проти Буряка, а також останні новини про цю людину ви дізнаєтеся з матеріалів даного досьє.

Біографія

Дата народження: 20 липня 1965 року

Місце народження: селище Курилівка, Дніпропетровська область

Знак Зодіаку: Рак. За східним календарем: рік Дерев'яної Змії.

Національність: українець

Релігія: православний

Вік: 55

Проживає в Запоріжжя

Володимир Буряк: Facebook

Сім'я

Одружений, має дочку і внучку.

Освіта

У 1987 році закінчив Дніпровський державний технічний університет (м. Кам'янське) за спеціальністю "Обробка металів під тиском".

Кар'єра і бізнес

З 1989 по 1992 Рік — майстер ділянки обробки рулонів цеху гарячого прокату тонкого листа комбінату "Запоріжсталь".

З 1992 по 1999 рік був заступником начальника цеху гарячого прокату тонкого листа на ВАТ "Запоріжсталь".

Протягом 2005-2012 років працював заступником директора з виробництва — начальником виробничого відділу металургійного комбінату "Запоріжсталь".

З 2012 по 2015 рік працював директором з інжинірингу, головним інженером МК "Запоріжсталь".

У 2015 році обраний Запорізьким міським головою як безпартійний самовисуванець.

Володимир Буряк: Facebook

У 2019 році балотувався до Верховної Ради від партії "Опозиційний блок" 8 номером у списку як безпартійний. До парламенту обраний не був.

У липні 2020 заявив, що повторно балотується і йде на місцеві вибори в лавах політичної партії "Партія Володимира Буряка "Єднання". Партія була заснована в грудні 2015 року, колишня назва — "Єднання".

Згідно з даними екзит-полу Буряк перемагав на виборах мера Запоріжжя в 1-му турі з результатом 60,6% голосів.

25 жовтня 2020 року було оголошено, що він переобраний на посаду горголови в першому турі. Буряк отримав 59,9% (101,765 голосів).

Володимир Буряк: Facebook

Компромат і чутки

У 2015 році нардеп від "Блоку Петра Порошенка "Солідарність" І. Артюшенко зажадав від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і керівника Запорізького осередку "Опозиційного блоку" р. Шурме розслідувати ймовірну винність Володимира Буряка в підкупі виборців та використанні адмінресурсу.

А в 2016-му Буряк виявився фігурантом кримінальної справи щодо несплати коштів пайової участі до бюджету міста комбінатом "Запоріжсталь".

Також був фігурантом кримінальної справи про незаконне звільнення директора Департаменту житлово-комунального господарства міськради Валерія Безлепкіна.

Володимир Буряк: Facebook

Передача земельних ресурсів у Користування або власність з порушенням процедури

З метою узаконення будівництва Запорізька Рада змінила цільове призначення земельної ділянки (кадастровий номер 2310100000: 01: 012: 0062), а мер міста Буряк змінив Статут КП, незважаючи на відсутність на це повноважень. Про це повідомляти офіційний сайт Запорізького центру розслідувань.

Представники ЗМІ з'ясували, що Запорізька міськрада погодила розробку технічної документації на ділянку землі площею 0,67 у м. Запоріжжі.

Не маючи повноважень, мер Буряк підписав 21 Статут

Володимир Буряк: Facebook

Змінювати Статут комунального підприємства може тільки засновник КП — міська рада, про що зазначено в статуті. Однак, за час свого правління Володимир Буряк вносивши 42 поправки до статутів різних Комунальних підприємств. Про це передавати в Запорізькому центрі розслідувань.

Згідно з інформацією, отриманою журналістами за офіційним запитом, Запорізька міськрада не делегувала відповідні повноваження ні виконавчому органу ні меру міста.

Так, у 2014-2019 роки статут підприємства "Водоканал" піддавали коригуванням 5 разів. Внесення останніх правок відбулося у вересні 2020 року. У документі вказали нові види діяльності та введення нерегульованого тарифу на електроенергію.

Статут КП "Парковка" також часто змінювали за останні роки. Зокрема, додали нові види діяльності:

  • проведення спецробіт;
  • будівництво багатоповерхівок;
  • Будівництво житлових і нежитлових будівель;
  • підготовка майданчика.

Такі зміни допомогли узаконити будівництво багатоповерхівки в центрі Запоріжжя.

Для Буряка орендують автомобіль Toyota за завищеною ціною

Виконавчий комітет Запорізької міської ради 31 Травня уклав угоду з ВАТ "Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь" на послуги пасажирського транспорту вартістю 183 тисяч гривень. Інформація про це опублікована в системі електронних закупівель "Прозоро".

Йдеться про оренду Toyota Camry 2008 року випуску вартістю 400 грн/год. У вартість оренди входить заробітна плата водія, страхування, паливо, поточний ремонт, амортизація тощо. У відкритих джерелах можна знайти оголошення про оренду такої ж модифікації Toyota Camry за 200 грн/год.

Декларація про майновий стан і доходи

23 березня 2020 року Володимир Буряк оприлюднити свої доходи за минулі дванадцять місяців, а також майновий стан (дані про рухоме і нерухоме майно).

Політик оприлюднив дохід за 2019 рік у розмірі 1 018 498 гривень.

Крім того, за 2019 рік Буряк задекларував грошові активи на суму 917833 гривень і 1000 доларів.

В якості власності політика записані:

  • Квартира у місті Запоріжжя загальною площею 85,45 кв.м.
  • Житловий будинок в місті Запоріжжя загальною площею 119,4 кв.м.
  • Дві земельні ділянки в Запоріжжі загальний плошадью 467 і 1000 квадратний метр.
  • Дві земельні ділянки в селі Курилівка (Петриківський район, Дніпропетровська область) загальною площею 1500 і 1217 квадратних метрів.
  • Житловий будинок в селі Курилівка (Петриківський район, Дніпропетровська область) загальною плошадью 87,8 кв. м.

Фотографія

Володимир Буряк: Facebook

Володимир Буряк: Facebook

Володимир Буряк: Facebook

Володимир Буряк: Facebook

Володимир Буряк: Facebook

Володимир Буряк: Facebook

Відео

Посилання

Офіційна сторінка в соціальній мережі Фейсбук