Володимир Соляр – український політик, народний депутат, учасник бойових дій на Донбасі. Соляр вважається однією з найбільш неоднозначних фігур Верховної Ради чинного скликання – командир батальйону, в якому служив Соляр, назвав новоспеченого політика дезертиром. Про кар'єру, особисте життя, компромат і доходи – читайте в нашому матеріалі.
Біографія
Дата народження – 6.02.1981
Місце народження – село Козова, Тернопільська область, Україна
Національність – українець
Знак зодіаку – водолій
Сім'я
Володимир Соляр одружений, його дружину звуть Вікторія Соляр. Сім'я виховує одну дитину – сина Олександра.
Освіта
Середню освіту здобув у рідному місті. З самого дитинства мріяв стати військовим. Після випуску зі школи вступив до Національної академії внутрішніх справ України.
Кар'єра і бізнес
Про біографію Володимира Соляра відомо не так багато. У відкритих джерело вдалося знайти тільки те, що до 2013 року він встиг побувати в декількох гарячих точках – в Югославії та Іраку.
Під час протестів на Майдані Соляр був учасником вісімнадцятої сотні «Самооборони Євромайдану». А після початку війни на території Донбасі, він поїхав туди і зайняв посаду заступника командира батальйону «Айдар». Позивний у Соляра був – «Стріла».
Протягом шести місяців Володимир Миронович командував штурмово-розвідувальної групою.
У листопаді 2014 року став народним депутатом України. До парламенту він пройшов в складі партії «Народний фронт» (під 65 номером). На момент обрання нардепом не мав постійного місця роботи.
У Верховній Раді входить до складу комітету, що займається питаннями правоохоронної діяльності. Також був головою комітету з питань кримінального законотворчості. Володимир Соляр є членом комітету з міжпарламентських зв'язків з Єгиптом, Південно-Африканською Республікою та Японією.
Згідно з офіційними даними, Соляр в якості народного депутата відвідав вісімдесят п'ять відсотків пленарних засідань. А ось засідання комітетів народний обранець відвідував набагато рідше – шістдесят п'ять відсотків.
Нардеп зробив двадцять три запити, взяв участь у створенні п'ятдесяти трьох законопроектів. А ось виступати нардеп не любить – за всі роки зробив це всього лише три рази. І в усіх випадках політик всього лише просив передати слово іншим парламентаріям.
У 2016 році тоді ще президент Петро Порошенко нагородив Соляра медаллю «25 років незалежності України».
Компромат і чутки
Дивні відносини у Соляра з командиром батальйону «Айдар» Сергієм Мельничуком. Останній в 2014 році заявив, що в парламент прийшов дезертир. Коли ж журналісти запитали, кого військовий має на увазі, той назвав ім'я Володимира Соляра. Але ось з якої причини – невідомо.
Був помічений Соляр і за так званим «кнопкодавством». У грудні 2014 році народний депутат проголосував замість свого колеги Євгена Дейдея. На тій сесії розглядали постанову про зняття з посад депутатів і керівників комітетів, які голосували за закони 16 січня.
А ось в 2015 році Володимир Соляр став одним з парламентаріїв, хто відмовився подавати декларацію про доходи для публікації інформації на сайті Верховної Ради.
Кілька років тому мікроавтобус, в якому їхав Соляр і керівник Добровольчого українського корпусу "Правий сектор" у Львівській області з позивним "Хамер", потрапив в автоаварію. Після зіткнення з фурою Соляру навіть знадобилася медична допомога. Однак все обійшлося, серйозних травм депутат не отримав.
Володимир Соляр голосував за скандальні законопроекти №6688 і №9157, що обмежують свободу слова в інтернеті і в ЗМІ.
Декларація
Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, Соляр володіє земельною ділянкою в чотири гектари в селищі Козова, яке розташоване в Тернопільській області. Там же знаходяться і два будинки депутата – на 197 і 184 квадратних метра.
Сім'я Соляра також володіє квартирою в місті Червоноград. У дружини парламентарія Вікторії є земельна ділянка у Львівській області, в минулому році жінка купила його за 125 тисяч гривень.
Сім'я Соляра пересувається на трьох автомобілях – Jeep Grand Cherokee 1993 року, Hyundai Veracruz 2008 року і Hyundai Veracruz 2008 року випуску. Цікаво, що всі машини були куплені протягом всього одного року – з квітня 2016 до липня 2017.
Згідно з офіційною декларацією, Володимир Миронович отримує тільки депутатську зарплату. Парламентарій отримав 421 тисячу гривень, його дружина – 30 тисяч гривень. Грошові активи Володимир Соляр в декларації не вказав.