Як повідомляє портал Акценти, суддя Печерського районного суду міста Києва Галина Матійчук знає, як розкрадати казну. Жага великих грошей зробила її маріонеткою в руках Віктора Януковича та Петра Порошенка. Вона по вуха повязла в корупції, перебуваючи на службі у двох екс-президентів країни. Дізнайтеся, як горе-суддя допомагала олігархам розкрадати державну казну.

Біографія

Галина Олександрівна Матійчук - досить відома особа в судовій системі України. Почнемо з того, що саме вона керувала процесом «Яреми-Арбузова». Коли розглядалася справа одіозного українського бізнесмена і екс-регіонала Сергія Арбузова, якому інкримінували розкрадання 120 млн. грн. прибутку телеканалу БТБ, підсумок був вражаючим.

Свого часу відкриті джерела повідомляли про те, що Сергія Арбузова призначили головою Національного банку України з тією метою, щоб допомогти старшому синові Олександру Януковичу (Віктор Федорович був на той момент президентом) викупити нові банківські активи в Україні.

У результаті слідчих дій щодо розкрадання Сергієм Арбузовим коштів резонансна справа закінчилася тим, що олігарх отримав можливість вивезти з України свої багатомільйонні фінансові активи, - про це писав Антикор.

Сім'я

Сімейний стан Галини Матійчук: заміжня. Чоловік: Віталій Іванович, радник (Посольство України в Єгипті). Діти: син Олесь і дочка Ольга, яка з 2012 року по вересень 2016 року була зайнята адвокатською діяльністю в адвокатській компанії NautaDutilh міста Брюссель (Королівство Бельгія). А з жовтня 2016 року вона - адвокат в інший бельгійської компанії під назвою Loyens&loeff.

Родинні зв'язки: Наталія Василівна Тучинська - сестра чоловіка, з 2000 по 2016 рр. - суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області. З жовтня 2016 р. обіймала посаду голови Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області.

Брат чоловіка нашої героїні, Анатолій Васильович Мельник, із 2000-го року по теперішній час очолює Мурованокуриловецьке управління кримінально-виконавчої служби.

Освіта

Навчалася в Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка.

Кар'єра і бізнес

2002-2003 рр. - суддя Солом'янського районного суду міста Києва (звільнена у зв'язку із поданням заяви про звільнення з посади за власним бажанням).

2009 г. - т.в.о. обов'язки судді Печерського районного суду міста Києва.

Із 16 травня 2013 року обрана на посаду судді безстроково (постанова №250-VII).

Компромат і чутки

Деякі ЗМІ вже встигли охрестити Галину Матійчук кишеньковою корупційною суддею. І зовсім виправдано. Як зазначає видання Proisvol.info, Галина Олександрівна - суддя-шахрайка, яка здійснює фальсифікації і саботує роботу суду.

Перебуваючи на службі у двох екс-президентів країни: Віктора Януковича та Петра Порошенка, їх судовій маріонетці вдалося заробити великі гроші на брехні та обмані.

Про те, що слідчий суддя Печерського районного суду Києва Галина Олександрівна Матійчук винесла завідомо неправосудне рішення у судовій справі за №757/50409/17-к, повідомляють ряд відкритих джерел. Тим самим їй вдалося покрити скоєні злочини керівника прокуратури Києва Романа Михайловича Говди.

При розгляді скарг особи 1 по вих. №2167/19 від 19.01.2018 року в судовій справі за №757/3357/18-к від 31.01.2018 року суддя свідомо застосувала норми процесуального права неправильно.

Як відомо, згідно зі ст. 2 КПК України, одне із завдань кримінального судочинства - захист особистості та суспільства від кримінальних злочинів. Однак суддя Печерського райсуду міста Києва Галина Матійчук не поспішає з реалізацією покладених на неї завдань.

Багато українців давно зневірилися в чесності судів і суддів. Згідно з даними дослідження міжнародної компанії PwC у 2018 році, рівень корупції та хабарництва в різних українських організаціях виріс, порівняно з 2016 роком, в рази: з 56% до 73%. Відповідно, зріс і рівень хабарництва в судовій практиці.

До речі, згідно з проведеним Всеукраїнською мережею Чесноти і Комплаенса UNIC дослідження, Верховна Рада, суди, прокуратура та митниця очолюють рейтинг корумпованих зловживань в Україні. За версією зазначеного ресурсу, найменше корумпованості в патрульній поліції, а також у сферах малого та середнього бізнесу. Але й тут часом не обходиться без незаконних впливів.

До п'ятірки найбільш поширених видів економічних злочинів і шахрайства входять: незаконне привласнення майна, шахрайство у сфері закупівель, шахрайство у сфері управління персоналом та кіберзлочини.

Незважаючи на ті факти, що корупція та шахрайство у нас у країні постійно зростають, українські суди досить часто не здійснюють покладені на них завдання. І залишають без розгляду скарги деяких осіб. Це, зокрема, стосується і дій судді Галини Матійчук.

Хоча сама суддя мотивує судову справу по вих. №2167/19 від 19.01.2018 року тим, що особа 1 нібито не з’явилася на судове засідання, насправді це не так. Як повідомляють відкриті джерела, - це є її чергова підла й брудна брехня, тому що в дійсності слідчий суддя Печерського районного суду Києва Галина Матійчук особу 1 на це судове засідання ніколи не запрошувала.

У справі зазначається, що особа 1, «... будучи належним чином повідомленою», ігнорувала засідання. Насправді особа, яка мала з'явитися в суд, не отримувала повісток. Ряд відкритих джерел повідомляють про це.

Примітно, що ніхто жодним чином не повідомляв особі 1 про призначення судового засідання. Відразу кілька медіа-видань повідомляють про цей факт і винесенні суддею Галиною Олександрівною Матійчук шести неправосудних постанов.

Виходить, що суддя Печерського районного суду міста Києва Галина Матійчук ряд судових справ по суті не розглядала. І продовжувала працювати, ґрунтуючись на брехні, підлості та бруду.

Згідно з декларацією за 2016 рік, у судді Галини Матійчук у спільній із чоловіком власності є житловий будинок на 77 квадратів. Він знаходиться в Серебрії Могилів-Подільського району Вінницької області. У документі вказано невелику земельну ділянку площею 2,57 м². У Києві у чоловіка Віталія Івановича є квартира площею 95,80 м². І ще одна однокімнатна на 34,9 квадратних метра.

Із транспортних засобів задекларовано тільки автівку Vоlkswagen Passat 2001 р.в. При цьому готівкою наша героїня разом із чоловіком зберігала в 2016 році 70 тис. доларів. Але всього через 2 роки, в 2018 році, у подружжя було вже 130 тис. доларів готівкою. Згідно курсу валют у 2019 році, ця сума еквівалентна 3 млн. 503 тис. 240 грн.

Зарплата Галини Олександрівни, отримана за основним місцем роботи, становила в 2016-му 245 тис. 946 грн. Дохід від надання майна в оренду зазначено мізерний - лише 3 тис. 677 грн. А ось зарплата чоловіка, отримана в 2016 році за основним місцем роботи, досить значна - 1 млн. 126 тис. 336 грн. - більше, ніж 93 тис. грн. на місяць. Та ще пенсії 55 тис. 824 грн.

Згідно з даними Чесносуд, заробітна плата самої судді, отримана в 2017 році за основним місцем роботи, теж була кругленькою. І становила тоді 1 млн. 309 тис. 486 грн. + 308 тис. 715 грн. інших доходів. Пенсія - 59 тис. 416 грн. Дохід від надання майна в оренду складав 5 тис. 436 грн. Загалом річний дохід нашої героїні вийшов чималенький - майже 2 млн.

Із цінних паперів суддя Печерського районного суду міста Києва Галина Матійчук декларує Відкрите акціонерне товариство «Дарницький завод ЗБК». Зазначена номінальна вартість у електронному документі - 325, кількість - 1 тис. 300. Чоловік є власником акцій ВАТ «Київський механічний завод «Магістраль» ім. М. Шульгіна номінальною вартістю 14,40 в кількості 288.

А тепер повернемося до обману й брехні в українських судах. На жаль, ці інстанції далекі від честі, совісті та правди. Про те, що активісти й представники преси зафіксували таємну нараду судді Галини Матійчук спільно з колегами суддями, повідомляв Антикор. Справа стосувалася народного депутата України від «радикалів» Ігоря Мосійчука.

Засідання грубо призупинили через примхи судді Галини Матійчук. Як відомо, дані дії порушують професійну етику українського судочинства і законодавства України. Прес-служба нардепа Ігоря Мосійчука повідомляла, що причина такої поведінки - незаконна спроба переламати судовий процес.

Останнім часом випадки шахрайства стають усе більш публічними й видимими, ніж будь-коли раніше. Неважливо, чи був випадок шахрайства одиничним чи судова організація стала жертвою систематичної корупції, - у будь-якому випадку це серйозний збиток для громадськості.

Очолює верхівку - президент. Спочатку - Віктор Янукович, потім - Петро Порошенко. Використовуючи свою владу і тиск, їхні дії призвели до того, що проблема судової корупції переросла в масштабну. І з цим однозначно необхідно боротися.

 

Відео

Посилання

Офіційний сайт Печерського районного суду міста Києва. Контактні дані, адреса: 01601, м. Київ, вул. Володимирська, 15. Електронна адреса: inbox@pc.ki.court.gov.ua Безкоштовний по всій території України телефон контакт-центру: 0 (800) 501-492.