Сергій Іонушас увійшов до команди новообраного президента України Володимира Зеленського як експерт із питань правосуддя. Давайте дізнаємося, якою була його трудова діяльність? Який спосіб життя він веде? Читайте біографію нашого героя. Дізнайтеся про те, як можна захистити свою торгову марку? На жаль, в Україні не розвинена культура споживання. І з цим необхідно боротися.

Біографія

Народився 18 жовтня 1979 року.

Знак зодіаку: Терези. За східним гороскопом: рік Земляної Кози (Вівці).

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 40 років.

Місце проживання: місто Київ.

Сім'я

Сімейний стан: неодружений.

Захоплення: любить читати, подорожувати. Сергій Іонушас віддає перевагу активному відпочинку, веде здоровий спосіб життя, відвідує басейн і тренажерний зал, любить кататися на лижах.

Сергій Іонушас

Вважає, що «Людину роблять щасливим три речі: любов, цікава робота та можливість подорожувати». Цими словами Івана Буніна він підписав одну зі своїх фотографій на сторінці в соцмережі Фейсбук.

Освіта

З 1986 по 1996 рр. навчався в Києво-Печерському ліцеї №171 «Лідер».

2002-2005 рр. - навчався в інституті міжнародних відносин Київського Національного університету ім. Т. Шевченка.

З 2004 р навчався в інституті інтелектуальної власності та права.

2016 г. - початок навчання в CAPS Business School. Навчання тут побудовано на практиці та інноваційних підприємницьких інструментах і навичках.

Кар'єра і бізнес

Свою трудову діяльність розпочав у 2001 р.: працював у компанії Attorney at Law.

Сергій Іонушас

З 2008 р. - у компанії Patent Attorney.

Основний напрямок його трудової діяльності - юридичний. Працював адвокатом, юристом, захищаючи авторські права та промислову власність.

Член Асоціації правників і Асоціації адвокатів України. Як повідомляють відкриті джерела, Сергій Іонушас співпрацює з телевізійними каналами, рекламними агентствами, засобами масової інформації, виробниками продуктів харчування, спиртного та лікарських препаратів.

Про нюанси захисту інтелектуальної та промислової власності написав кілька статей. Досить часто виступає з доповідями у різних куточках України на конференціях та лекціях. Проводить різні виступи в ключі захисту прав на об'єкти інтелектуальної власності, щодо торгових марок, промислових зразків. Надає керівництво до дій: як захистити свою інтелектуальну власність?

Готує доповіді й на інші теми. Наприклад, 20 жовтня 2016 року брав участь у маркетинговій бізнес-конференції фармацевтичної промисловості України «Наркотики та інтернет. Де межі?»

На сьогоднішній день Сергій Іонушас є власником юридичної фірми «Гелон», яка була заснована в 2002 році. «Українська правда» зазначає: адвокат спеціалізується на захисті авторських прав та промислової власності.

Сергій Іонушас

Юрфірма надає допомогу в різних питаннях: правова охорона інтелектуальної власності, захист наявних прав у різних держінстанціях із урахуванням індивідуальних особливостей клієнтів. Організацією надається повний комплекс послуг: дореєстраційний захист та перевірка на патентну чистоту об'єктів, які будуть реєструватися, і післяреєстраційний захист.

Крім цього, фірма надає широкий спектр кваліфікованих юридичних послуг не тільки в сфері права інтелектуальної власності, а й медіа-права. У юридичної фірми є зарубіжні партнери, які в разі потреби можуть бути залучені до вирішення певних завдань. Областю практики «Гелон» є також юридичний коннсалтінг і фармацевтичне право.

Команда юридичної фірми «Гелон» брала участь у роботі юридичного форуму Minsk legal forum (Мінський юридичний форум). Юрфірма є традиційним юридичним партнером щорічного конкурсу професіоналів фармацевтичної галузі України «Панацея», «XVI Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», а також проекту «Комунікації в Україні. Масштабний проект знань «Інтелектуальні дискусії».

Сергій Іонушас

15 січня 2015 року юридична фірма розіграла 2 примірника чудової книги Сергія Бута «Листи з того світу», що отримала спеціальну нагороду від «Гелон» в 2014 році в рамках Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова».

5 червня 2015 року в рамках XV міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» від юридичної фірми «Гелон» було вручено спеціальну премію. Її отримав тернопільський письменник Олексій Волков за роман «Вовчий місяць».

Компромат і чутки

Сергія Костянтиновича Іонушаса, директора фірми «Гелон», 18 квітня 2019 представив новообраний президент України Володимир Зеленський. Про те, що він увійшов до його команди як експерт із питань правосуддя, стало відомо в рамках ефіру на телеканалі «1+1».

За даними відкритих джерел, їх також пов'язує професійна діяльність. Сергій Костянтинович тісно співпрацював зі студією шоумена «Квартал 95» в якості представника при реєстрації торгових знаків.

За словами Сергія Іоннушаса в інтерв'ю на «Експо-Юг-Сервіср», найчастіше в інтелектуальної власності трапляються порушення прав на торговельні марки: копіювання їх зовнішнього вигляду, використання схожих, змішування, копіювання дизайну упаковки, етикетки.

Сергій Іонушас

Адвокат стверджує, що у нас у країні поки ще не надто розвинена система захисту прав інтелектуальної власності: не в рамках законотворчої діяльності, а в рамках її використання (під час здійснення судових процесів і розгляду справ Антимонопольним комітетом), адже цей напрямок поки ще досить новий для нашої практики.

Щоб виробник продукції зміг захистити свою торгову марку, перш за все, стверджує Серей Іонушас, необхідно здійснювати перевірку, патентно-інформаційний пошук. Потім повинна бути здійснена реєстрація торгової марки і отримано свідоцтво. У такому випадку власник отримує виключні права на торгову марку і її використання. Після цього можна виводити продукцію на ринок.

Судячи по постах Сергія Іонушас у соцмережі Фейсбук, він не тільки любить вести активний спосіб життя, а ще й рано вставати. 10 липня 2013 року адвокат написав на своїй сторінці: «Робочий день почався о 5 ранку... Київ-Одеса (судове засідання 20 хвилин) - Київ... 1000 км, 8 годин за кермом... і кінець робочого дня в 22 -00)) в такі дні розумієш, що улюблена робота - в задоволення)».

Адвокат, патентний повірений захищає також інтереси простих громадян. Він консультує, пояснює, як правильно відстоювати свої законні права. Як висококваліфікований юрист надає безкоштовні консультації.

Сергій Іонушас

Сегей Іонушас впевнений, що не менш важливий рівень України в очах світової спільноти. За його словами, повага до авторських прав - це ознака цивілізації. Робоча система інтелектуальної власності захищає торгового виробника.

На жаль, в Україні нині не розвинена культура споживання. На полицях наших супермаркетів можна побачити як оригінальну продукцію, так і контрафактну. Причиною цього експерти вважають відсутність практики.

Українців сьогодні не здивувати крадіжкою інтелектуальної власності. Порушники авторського права виготовляють контрафакт і досить непогано заробляють на чужих надбаннях.

Так, наприклад, Сергій Іонушас допомагав відомій художниці-живописцю боротися з продавцями-нелегалами. Євгенія Гапчинська виграла кілька судових позовів проти незаконних продавців магнітів, календарів, блокнотів із зображенням її робіт. Вона довірилася професіоналам.

До речі, до недавніх пір Україна була на першому місця в світовому рейтингу піратства. Українці не виправилися. І ці клопоти нікуди не поділися. Нам необхідний захист авторських прав у мережі інтернет - піратство і тут прогресує.

Потрібна легалізація програмного забезпечення органів влади. У поліграфії досить багато контрафакту. Тим часом наші суди лояльні до підпільних організацій. На практиці їм часто загрожує лише мінімальний штраф. А покупець контрафакту перед законом чистий.

Українські порушники повинні знати, що на них чекає санкція. В українське законодавство, безумовно, необхідно вносити певні механізми. Якою буде в цьому напрямку діяльність експерта з питань правосуддя Сергія Іонушаса, покаже час. Більшість українців вірять, що новій команді вдасться змінити Україну на краще.

Фотографії

Сергій Іонушас

Сергій Іонушас

Відео

Посилання

Офіційний сайт юридичної фірми «Геліон».

Контактні дані юридичної фірми «Геліон», адреса, телефони: 04050, вул. Герцена, 17-25, м. Київ, Україна, + 38 (044) 592-85-45, +38 (044) 230-49-75.

Електронна адреса: info@gelon.com.ua