Василь Васильович Амельченко – український державний і політичний діяч, народний депутат восьмого скликання від партії "Олега Ляшка". Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 28 листопада 1962 року

Вік – 57 років

Місце народження – село Хоромне, Брянська область, Російська Федерація

Національність – росіянин

Знак зодіаку – Скорпіон

Сім'я

Василь Васильович одружений, його дружину звуть Тетяна Амельченко. Сім'я виховує доньку.

Освіта

Середню освіту Амельченко отримав в Сновську, розташованому в Чернігівській області.

Потім вступив до Чернігівського кооперативний технікум. Після був студентом Чернігівського педагогічного інституту імені Тараса Шевченка та Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва.

У 2007 році отримав магістерську освіту в Національній академії державного управління при Президентові України.

Кар'єра і бізнес

Про ранні роки кар'єри Амельченко відомо дуже мало. У 2005 році він став главою Сосницької районної адміністрації. Пост займав протягом двох років, до 2007 року.

Після цього зайнявся бізнесом. Проте яким – невідомо.

Амельченко виконував обов'язки помічника політика Олега Ляшка, коли той був народним депутатом шостого скликання. Обіймав цю посаду до 2014 року.

Василь Васильович два рази робив спробу пройти до Верховної Ради, однак безуспішно. У 2006 році від балотувався від партії «Пора-ПРП», головою якої був Віталій Кличко. У 2012 році йшов на вибори від Радикальної партії Ляшко.

У 2014 році Амельченко знову йде на вибори і в цей раз успішно. У парламенті дев'ятого скликання був заступником голови комітету, що займається питаннями бюджету.

Компромат і чутки

Під час роботи у Верховній Раді Амельченко стабільно потрапляв до списків депутатів-кнопкодавцев. Журналісти та активісти фіксували понад двадцять разів, коли депутат незаконно голосував замість інших політиків. Тільки в жовтні 2018 року його двічі ловили на цьому.

Амельченко дуже часто виступає на регіональному телебаченні, особливо - на каналі "Чернівецький промінь". Це ЗМІ належить Скігару Роману Миколайовичу, який є керівником чернівецької організації політичної партії «Рідне місто». Партію звинувачували у зв'язках з олігархами Дмитром Фірташем і Віктором Медведчуком, а сам канал – в просуванні їхніх інтересів.

У 2020 році у екс-депутата Амельченко вкрали нагородний пістолет. Відзначається, що в ніч на 9 березня невідомий проник в квартиру екс-нардепа і викрав нагородну зброю марки CZ-75P-07, 2 тисячі доларів, а також золоті прикраси та двоє наручних годинників на загальну суму 75 тисяч гривень.

Нагородний пістолет нардеп отримав у 2015 році, а в день крадіжки залишив його в шухляді в спальній кімнаті.

Крім того, ім'я Василя Амельченко потрапило в скандальний списку санкцій Росії, який був опублікований в 2018 році.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, Василь Амельченко володіє земельною ділянкою в Новосілках, її площа складає 1200 квадратних метрів. Також політик задекларував землю в селі Сосниця. Вартість майна не вказана.

За 2019 рік політик заробив 416 тисяч гривень.

На банківських рахунках екс-нардеп зберігає 50 тисяч гривень. Готівкою - 1,3 тисячі євро, 4,4 мільйона гривень, 170 тисяч доларів.

До 2017 року політик пересувався на автомобілі Nissan Patrol, який був зареєстрований на Валентину Василівну Амельченко – очевидно, його сестру. Однак в останній декларації це майно не вказано.

Ще одна машина Hyundai Tucson, яку радикал придбав в 2015 році за 83 тисячі гривень, також зникла з його декларації.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Василя Амельченко в соціальній мережі Фейсбук