Ігор Кушнарьов - успішний бізнесмен, активіст, дуже багатий і у деякій мірі впливова людина. У його оборотах - астрономічні суми. Екс-регіонал відмінно влаштувався і при новій владі. Давайте дізнаємося, які скелети ховаються у шафі завзятого платника податків.

Біографія

Дата народження: 20 вересня 1966 року.

Знак Зодіаку: Діва. За східним гороскопом: рік Вогняного Коня.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 54 роки.

Надійність українських банків багато у чому залежить від репутації їхніх власників. У більшості випадків потенційні клієнти фінустанов, перш ніж вкладати гроші, намагаються оцінити можливі ризики, із якими можуть зіткнутися.

У минулому власники українських банків часто залишалися у тіні. Так було і у випадку із Ігорем Кушнарьовим. Ніщо не заважало йому займатися корупцією разом із сином о президента Віктора Януковича, який втік, про що повідомляють відкриті джерела.

Ігор Кушнарьов: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

На жаль, деякі впливові українці, публічно будучи активістами-антикорупціонерами, самі беруть безпосередню участь у розграбуванні держави.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у Луганській області. Точне його місце народження у відкритих джерелах не вказується. У даний час знаходиться у Цюріху (Швейцарія). Мешкав також у Великобританії (Лондон), Австрії (Відень), про що свідчить інформація, зазначена на його сторінці у соцмережі Фейсбук.

Сімейний стан: одружений. Діти: двоє синів. Інформація про його особисте життя у відкритих джерелах відсутня.

Освіта

1987-1992 рр. - навчався у Ворошиловградському інституті машинобудування у Луганську.

1994-1999 рр. - Львівський національний університет ім. І. Франка.

2012 року - закінчив Інститут післядипломної освіти Львівського національного університету.

2013 р. - захистив дисертацію щодо антикорупційної політики.

2018 г. - отримав ступінь доктора філософії у політології. Захистив докторську дисертацію щодо політичної корупції.

Кар'єра і бізнес

1983 р. - свою трудову діяльність почав у 17 років із посади заступника начальника у «Ворошиловградському техобслуговуванні». Тут варто задатися питанням: як можна було без освіти та досвіду роботи зайняти настільки вакантну посаду?

1984-1986 рр. - служба у армії.

1986-1989 рр. - заступник головного економіста, «Старобільське спеціалізоване автопідприємство №0305». І знову, не маючи профільної освіти, він, щойно повернувшись із армії, знову обіймає вакантну посаду. Швидше за все, Ігор Кушнарьов - із сім'ї, яка належить до впливової номенклатури нової «еліти» кінця вісімдесятих - початку дев'яностих, припускають ЗМІ.

Із 1989 року - заступник директора із фінансів, Сніжнянський виноробний завод Державного агропромислового комплексу Азербайджану.

Із 2010 р. - засновник Міжнародного інвестиційного холдингу SVH із загальним обсягом інвестицій у 158 млн. доларів. Контролер двох українських банків: «Фінанс Банк» і «Інвестиційний Траст Банк» - із сукупним регуляторним капіталом у розмірі 336,4 млн. грн.

Постійний експерт у Громадській раді Державної фіскальної служби і Міністерства внутрішніх справ України.

Засновник «Адвокатського бюро Кушнарьова», відомого своєю міжнародною правозахисної діяльністю. У рамках SVH Private Banking Agency щороку організовує саміт Private Banking.

Співпрацює із великими фінансовими групами ЄС. Офіційний агент деяких із них.

2013 р. - переможець конкурсу «Юрист року».

Надає безкоштовну юридичну допомогу малому та середньому бізнесу, знедоленим громадянам. Надає допомогу сирітському притулку для інвалідів. Активний учасник руху громадянського суспільства із охорони навколишнього середовища «Громадська організація« Рідна планета ».

Журналіст, автор понад 300 журнальних статей і автор монографії про оподаткування та корупцію.

Згідно із даними журналу «Платник податків», Ігор Кушнарьов та його сім'я є найбільшими платниками податків серед фізичних осіб в Україні. За період 2010-2014 рр. його сім'я заплатила податків на суму понад 30,3 млн. грн. Про це повідомляють ряд відкритих джерел.

Компромат і чутки

Ігор Володимирович Кушнарьов розпоряджається багатомільйонними активами офіційно. Він є сумлінним платником податків. Захищає дисертацію щодо антикорупційної політики.

Ігор Кушнарьов: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Але при цьому успішний бізнесмен, який є співзасновником чотирьох структур, які не можуть приносити надзвичайний прибуток, генерує мільйонами. Звідки ж таке казкове багатство?

Як відзначають відкриті джерела, він «зрубив» ці незліченні багатства ще за часів правління Віктора Януковича. Суть схеми полягала у «чесному» грабежі великих українських горизонтів.

Видання Антикор повідомляє про те, що учасниками корупційної схеми стали 12 фірм, засновниками яких є їх керівники із населених пунктів Луганщини, а також Одеси та Донецька. Посилаючись на журналістське розслідування ресурсу «Ділова столиця», портал пише, що ці підприємства перебували у тісному взаємозв'язку із Ігорем Кушнарьовим та Валентиною Фоменко.

Вона - директор ГО «Асоціація сприяння правовій діяльності». Ігор Володимирович - голова юрдепартаменту. Примітно, що контактні телефони практично усіх засновників дванадцяти компаній збігалися.

ЗМІ повідомляють про те, що їх засновницька павутина сповнена хитросплетінь. Тут директори одних організацій є засновниками інших та навпаки. Телефонний номер пов'язує їх у тому числі і з «Імеперіал-СІ», що брала участь у придбанні «Тонісу».

Як відомо з відкритих джерел, останній вільний у 2011 році всеукраїнський ефірний канал купив син Віктора Януковича, Олександр. Через деякий час, у 2013 р., було створено «Інвестиційно-трастовий банк».

Згідно із даними ЗМІ, його власник - Ігор Володимирович Кушнарьов. Але тільки на момент створення фінустанови його основним власником був екс-член ревізійної комісії банку «Ринкові технології» Олексій Кармазін.

У числі його бізнес-партнерів значилися Валентина Фоменко та Ігор Кушнарьов. Формально під час створення фінустанови 100% акцій належали фірмі «Біруанг», серед кінцевих власників якої значилися 11 фізичних осіб.

Коли вказаний банк було ліквідовано, його записали на ТОВ «ТІС Капітал», засновники якого - підставні особи. Безсумнівно, Ігор Володимирович - блискучий юрист. Але у той же час - успішний махінатор. Про це пишуть ЗМІ.

Адже його горе-діяльність ґрунтувалася на рефінансування із бюджету держави. І використанні коштів для відмивання. Він замішаний у історії зі створенням групи компаній, які намагалися монополізувати ринок послуг із передпродажної оцінки.

Ігор Кушнарьов: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

У ряді випадків Ігор Кушнарьов фігурує не прямо, а опосередковано, тому що у схемах замішані підставні особи. Про його тісний зв'язок із екс-міліціонером Віталієм Захарченко, якого Генпрокуратура України підозрює в масових вбивствах активістів у центрі Києва, написано вже багато.

Наприклад, у кінці січня 2019 року Печерський суд Києва скасував арешт майна нідерландської компанії Stichting Administratiekantoor LVV, що належала екс-чиновнику, оскільки її бенефіціаром назвався Ігор Кушнарьов. Про це повідомляють відкриті джерела.

Справа, що розглядалася стосовно Віталія Захарченка, стосувалася 20 земельних наділів, 3 будинків, квартири та 2 машиномісць у столиці, а також у Київській та Донецькій областях. На все вищеперелічене наклали арешт у рамках справи про незаконне збагачення та відмиванні грошових коштів екс-міністром внутрішніх справ.

У постанові слідчого офісу головного прокурора України було обґрунтовано наявність тісних взаємозв'язків між цими двома. Згідно із даними слідства, знайомство Ігоря Кушнарьова із Віталієм Захарченко відбулося, коли останній очолював Держподаткову адміністрацію у 2010-2011 рр.

Ігор Володимирович брав участь у незаконних схемах. Його протиправна діяльність стосувалася мінімізації прибутку підприємств, наданням послуг, спрямованих на багатомільйонну конвертацію коштів у готівку в ряді фінустанов.

Про тісний стійкий взаємозв'язок Ігоря Кушнарьова та Віталія Захарченка писали ЗМІ. Повідомлялося, що вони домовилися діяти спільно, вступили у змову про отримання та розподіл коштів від корупційних схем.

Згідно із версією слідства, бізнесмен є засновником кілька іноземних компаній для приховування багатств Віталія Захарченка. Як повідомляють відкриті джерела, на фірми Ігоря Володимировича нібито переоформили численну нерухомість екс-міністра внутрішніх справ, придбану за хабарі.

Так чому ж суд зняв арешт із арештованого майна у справі колишнього міністра Віталія Захарченка? У підсумку вийшло так, що усе належить успішному бізнесменові, який заперечує свій зв'язок із екс-чиновником, і йому вдалося це довести.

Ігор Кушнарьов: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

І, незважаючи на те, що прокуратура стверджувала, ніби підприємець і колишній міністр тісно взаємодіяли ще із часів, коли Віталій Захарченко працював у Державній податковій адміністрації, а також усі інші свідчення та докази, Печерський райсуд Києва скасував арешт майна.

Раніше зазначалося, що спільники отримували прибуток від фіктивної компанії, через яку легалізували хабарі. І їх діяльність була взаємовигідною. Однак успішному юристу Ігорю Кушнарьову вдалося оскаржити арешт «майна Захарченка». Новий власник переконав суд, що став власником статків легально. І всі його доходи задекларовані належним чином.

Тут також згадується випадок 2016 року, коли наш герой судився за публікації у мережі з 2011-2015 рр. Юристу вдалося домогтися від журналіста зізнань своєї провини. І той обіцяв виплатити бізнесмену 200 тис. грн. компенсації. Про це писали ряд ЗМІ.

Справа стосувалася розповсюджень інтернет-ресурсами відомостей про те, що за розслідуванням про монополізацію ринку оціночних послуг разом із Ігорем Кушнарьовим стоїть син глави держави, що втік, Олександр Янукович.

За твердженням журналіста, Ігор Кушнарьов був причетний до «схем». У підсумку успішний бізнесмен вирішив судитися із розслідувачем, зобов'язавши журналіста спростувати інформацію про його зв'язки із екс-міністром внутрішніх справ.

Фотографії

Ігор Кушнарьов: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Ігор Кушнарьов: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Ігор Кушнарьов: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Ігор Кушнарьов: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Ігор Кушнарьов: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук  - на момент виходу публікації серед його передплатників було 64 особи.