Дугарь Яна - військовий медик, доброволець, кавалер медалі “За оборону Авдіївки", "За збережені життя" і нагрудного знака пошани Міністерства оборони України, відзнакою "За врятовані життя» і нагрудного знака "За відмінну службу". Яна є підозрюваною у справі про вбивство Павла Шеремета - російського журналіста, якого підірвали в машині в 2016 році. Має військове звання старшого солдата української Армії.

Біографія

Дугарь Яна Сергіївна народилася 22 листопада 1993 року в с. Піщане Кременчуцького району, Полтавської області, навчалася в Полтаві на медичному факультеті. Зараз проживає в СМТ Новомосковськ, Дніпропетровської області. Є військовим медиком 25 повітряно-десантної бригади. Ще на початку антитерористичної операції, Яна подала документи до військкомату для початку військової служби, працювала санітаром 66 військового мобільного госпіталю.

12 грудня 2019 року Яна Сергіївна стала одним з п'яти підозрюваних у вбивстві в 2016 році російського журналіста.

Освіта

Імовірно, Яна Дугарь навчалася в Полтавській медичній стоматологічній академії.

Кар'єра і бізнес

3 червня 2016 року призвано на військову службу за контрактом у Старому Самборі.

З 3 червня по 27 липня 2016 року Яна Дугарь перебувала на посаді операційної сестри хірургічного відділення у складі 66 військового мобільного госпіталю.

З 27 липня 2016 року по 21 травня 2018 року працювала на посаді медичної сестри хірургічного відділення.

21 травня 2018 року Яна Сергіївна була переведена в 25 окрему повітряно-десантну бригаду високомобільних десантних військ ЗСУ.

Яна Дугарь, https://bitly.su/v8Hy
Яна Дугарь

Компромат і чутки

12 грудня 2019 року на брифінгу про справу про вбивство Павла Шеремета, Арсен Аваков назвав п'ять підозрюваних: музиканта і військового Андрія Антоненко (Riffmaster), дитячого хірурга Юлію Кузьменко, подружжя Інна та Владислав Грищенко і військовий лікар Яна Дугарь. Справу, яка розслідувалася майже чотири роки почало швидко розвиватися відразу після виступу Авакова: підозрюваних заарештували і пред'явили підозри в організації вбивства.

На наступний же день народний депутат Яна Зінкевич опублікувала документ, який є підтвердженням того, що Яна Сергіївна перебувала на військовій службі під час вбивства Павла Шеремета і не могла перебувати у Києві під час сумних подій з журналістом.

Російський журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в 7:45 ранку в результаті вибуху машини його цивільної дружини в Києві. Він збирався на ранковий ефір своєї програми.

При цьому, у слідства було кілька мотивів вбивства:

  • Помилкове вбивство - машина належала Олені Притулі шеф-редактору "Української Правди" і цивільної дружини Шеремета

  • Вбивство на ґрунті побутового конфлікту

  • Вбивство через професійну діяльність Шеремета

  • Вбивство з метою дестабілізації ситуації в країні, шляхом вбивства відомого особи.

Після більш, ніж 1000 допитів, вилучень матеріалів з камер спостереження і залучення до справи ФБР, українські правоохоронці залишили тільки одну версію - дестабілізацію ситуації в країні.

Поки що, правозахисники обвинувачених знайшли кілька невідповідностей у справі, як алібі Дугарь і фотографії Андрія Антоненко в період вбивства, які не відповідають зовнішності підозрюваного.

 

Волонтерські організації відреагували на звинувачення відкритими заявами та офіційними характеристиками, які опублікували в мережі і подали в суд. У заявах Яну Дугарь описують, як людини, що не має інтересу до дестабілізації ситуації в Україні:

Жіночий Ветеранський Рух обурений затриманням Яна Дугарь - військовослужбовця 25 Окрема Повітрянодесантна Дніпропетровська Бригада.

Для довідки: Яна Дугарь Молодший сержант, медична сестра одного з парашутно-десантних батальйонів 25 окремої повітрянодесантної бригади ДШВ ЗС України.

Кавалер ордену "За мужність" ІІІ ступеня. Відзначена нагрудним знаком "За зразкову службу", медаллю "За оборону Авдіївки", відзнакою "За врятовані життя", медаллю "За збереженні життя", нагрудним знаком "Знак пошани" від Міністра оборони.

Знаємо і характеризуємо Яну як відповідальну, цілеспрямовану та активну дівчину. У своєму юному віці, на відміну від інших, не злякалась війни, а підписала контракт та служити і приймає безпосередню участь у захисті суверенітету і територіальної цілісності України. Своїми професійними діями на посаді медика 66 госпіталю надавала необхідну медичну допомогу багатьом пораненим військовослужбовцям, рятувала поранених безпосередньо під час бойових дій, що підтверджує характеристика 66 Військовий Мобільний Госпіталь

Вимагаємо чесного й неупередженого розслідування й негайного звільнення Яні!”

 

З інтерв'ю Яни Дугарь в 2018 році:

“– Війна нікого не може залишити байдужим, особливо медичних працівників.

Ти давав клятву спасіння людей, а це – як військова присяга. Треба бути вірним своєму слову, виконувати свій обов’зв'язок. Для мене війна розпочалася з роботи у 66-му мобільному госпіталі міста Покровськ.

Сотні поранених та чимало загиблих, дах та жах, – якось зовсім не по-дівочому, – розповідає молодший сержант.

Здавалось, це пекло ніколи не скінчиться, вже не було розуміння-день чи ніч, ранок чи вечір, була робота. З початком запеклих боїв у передмісті Авдіївки (промзона, шахта Бутівка), була відкомандирована разом з іншими лікарями 66-го ВМГ до групи підсилення, у самісіньке пекло – Авдіївку. Ворог, немов оскаженілий гатив зі всіх видів озброєння по позиціям наших оборонців.

Мені, як медикові потрібно було бути поруч. Мабуть бажаєш запитати чи було страшно?, – нарешті трохи посміхнулася Яна.”

Керівництво Яни Дугарь також надало характеристику обвинуваченої, в якій описують Яну, як дисциплінованого солдата і працьовитого спеціаліста. 

Фотографії

Яна Дугарь, Facebook.com
Яна Дугарь

Яна Дугарь, Facebook.com
Яна Дугарь

Відео

Посилання